Podlaczenie kompa pod internet drugiego operatora


(Crx113) #1

witam

mam dwa komputery i dwóch dostawcow internetu : multimedia polska i dialog. jednak gdy chce zamienic kompy i podłączyc odwrotnie do neta nie potrafie tego zrobic, gdzie szukac ustawien i jak to zrobic ?


(Jaromir Zurawski) #2

Zainstaluj drivery od modemów.

Użyj instrukcji, którą na bank dostałeś od operatorów.


(system) #3

zmień ustawienia karty sieciowej.

-- Dodane 25.03.2011 (Pt) 8:23 --

chłopie jakie drivery ? To dwóch rożnych operatorów mających rożne standardy transmisji danych


(Crx113) #4

jak mogę zmienic te ustaienia ?


(Cedar) #5

Jeżeli oba modemy ma podłączone za pomocą kabla sieciowego (a nie USB) to nie musi instalować jakichkolwiek dodatkowych "driverów" - wystarczy podłączyć kabel, poczekać chwilę i po sprawie.

Najczęściej nie jest to potrzebne, miałem identyczną sytuację, wystarczyło tylko podłączenie kabla sieciowego do odpowiedniego modemu.

No i co z tego? Modem podłączasz do zwykłej karty sieciowej a w niej standardy transmisji są identyczne niezależnie od operatora.

drechu , Jakie masz modemy i czy oba podłączasz do komputera za pomocą kabla sieciowego czy może któryś z nich za pomocą kabla USB?


(Crx113) #6

motorola sb510 1 e oraz dialog ar801mp oba na kablu sieciowym

jak rozumiem bez problemu powinno działac, wpinasz kabel sieciowy i po sprawie ??


(Cedar) #7

Jeżeli nie masz nic w systemie namieszane, to tak. Miałem identyczną sytuację przez 3 tygodnie lutym 2010 - kończyłem z Dialogiem a zaczynałem przygodę z Multimedią - wystarczyło przełączyć kabel, odczekać max minutę i działa. Różnica tylko w modemie od MMP - mam Thomsona TCM420, od Dialogu miałem identyczny modem.


(Crx113) #8

ok dzieki za pomoc wiem juz gdzie leży problem , pozdrawiam