Podlaczenie kompa pod internet drugiego operatora

witam

mam dwa komputery i dwóch dostawcow internetu : multimedia polska i dialog. jednak gdy chce zamienic kompy i podłączyc odwrotnie do neta nie potrafie tego zrobic, gdzie szukac ustawien i jak to zrobic ?

Zainstaluj drivery od modemów.

Użyj instrukcji, którą na bank dostałeś od operatorów.

zmień ustawienia karty sieciowej.

Dodane 25.03.2011 (Pt) 8:23

chłopie jakie drivery ? To dwóch rożnych operatorów mających rożne standardy transmisji danych

jak mogę zmienic te ustaienia ?

Jeżeli oba modemy ma podłączone za pomocą kabla sieciowego (a nie USB) to nie musi instalować jakichkolwiek dodatkowych “driverów” - wystarczy podłączyć kabel, poczekać chwilę i po sprawie.

Najczęściej nie jest to potrzebne, miałem identyczną sytuację, wystarczyło tylko podłączenie kabla sieciowego do odpowiedniego modemu.

No i co z tego? Modem podłączasz do zwykłej karty sieciowej a w niej standardy transmisji są identyczne niezależnie od operatora.

drechu , Jakie masz modemy i czy oba podłączasz do komputera za pomocą kabla sieciowego czy może któryś z nich za pomocą kabla USB?

motorola sb510 1 e oraz dialog ar801mp oba na kablu sieciowym

jak rozumiem bez problemu powinno działac, wpinasz kabel sieciowy i po sprawie ??

Jeżeli nie masz nic w systemie namieszane, to tak. Miałem identyczną sytuację przez 3 tygodnie lutym 2010 - kończyłem z Dialogiem a zaczynałem przygodę z Multimedią - wystarczyło przełączyć kabel, odczekać max minutę i działa. Różnica tylko w modemie od MMP - mam Thomsona TCM420, od Dialogu miałem identyczny modem.

ok dzieki za pomoc wiem juz gdzie leży problem , pozdrawiam