Podłaczenie kompa pod telewizor

(Joki252) #1

Witam chciałbym się dowiedzieć jakim kablem i jak podłączyć kompa pod telewizor (telewizor Sony Bravia 32')Chodzi mi o to zeby telewizor grał role zwykłego monitora, aby mozna było na nim grac w gry czy cos w tym stylu.

Karta graficzna Nwidia GeForce 8600GT

Proszę o szybką odpowiedź.:smiley:

(Ciuci) #2

Najlepiej kablem d-sub lub hdmi,ale nie napisałeś jakie wejścia posiada Twój Tv? :slight_smile:

(Toyo05 Tojza) #3

Twoja karta graficzna posiada 2x DVI i s-video ( o ile wiem ) także jak najbardziej grafa DVI a telewizor podłącz pod HDMI

(Joki252) #4

wejście na HDMI mam i na d-sub tez

d-sub to jest ten kabel co się nim podłącza monitor od komputera no nie??

to którym kablem mam podpiąć? i co ustawiać żeby wszystko szło jak powinno iść?

(pamix) #5

D-Sub to złącze do podłaczenia monitora ale jeśli masz w kompie DVI a w telewizorze HDMI to najlepiej będzie jak podepniesz w grafikę przejściówkę DVI - HDMI (byc może dostałeś ja do karty graficznej) i uzyjesz kabla HDMI-HDMI.

(Joki252) #6

nie mam takiej przejściówki, kolega mi powiedział ze jak nie mam HDMI w kompie to ze żebym samym VGA i ze będzie lepsza jakość niż w HDMI

(Toyo05 Tojza) #7

no tak

proponowałem Ci DVI-HDMI

a to zależy czy chcesz używać tylko telewizora czy również monitora

jeśli sam telewizor to praktycznie nic nie ustawiasz

-- Dodane 10.08.2010 (Wt) 21:47 --

:shock:

HDMI to na razie najczystsze podłączenie cyfrowego obrazu i dźwięku w jednym kablu

(Joki252) #8

chce tak zeby telewizor słuzył za monitor, aby był na nim widać grę w która sobie chce zagrać i tak dalej

(Toyo05 Tojza) #9

Jeśli chcesz podłączyć sam telewizor to tak jak pisałem nic nie ustawiasz, no może jedynie rozdzielczość we właściwościach karty :smiley:

Tylko teraz podejmij decyzję jakimi kablami :slight_smile:

(Joki252) #10

podepnę tym kablem VGA:-)

A rozdzielczość jaką ustawić, i kiedy przed podpięciem?

(pamix) #11

Nie wiem dlaczego sie uwziałes na to VGA. Jest to stare analogowe złącze. Jeśli chcesz na tym monitorze grać to lepiej jak podepniesz sobie ten monitor pod DVI z przejściówka na HDMI. Ale wybór nalezy do ciebie.

Rozdzielczość musisz ustawic jak podpniesz kompa pod telewizor i na telewizorze będzie napięcie (trzeba go wlączyć POWERem).