Podłączenie kompa pod TV - dzwięk

Mam pewien problem. Jak podłączyć dźwięk z kompa pod tv, kartę graficzną podłączam przez RGB, a dźwiękówkę wiem po jakie wyjście trzeba kompa podłączyć tylko nie wiem jakim kablem…

Typowo, to podwójny kabel ekranowany. Od strony kompa najprawdopodobniej wtyczka mały Jack Stereo. Od strony TV typowo wtyki Chinch lub Euro złącze.

W nowszym sprzęcie można próbować wykorzystać kabel optyczny, o ile są takie wejścia - wyjścia.

ja właśnie mam nówka lcd i jak podłączam kompa to tylko przez rgb, jest właśnie wejście podpisane: “audio in(rgb)” tylko nie wiem jakim kablem to podłączyć… ;/ właśnie do płyty głównej nie dostałam żadnego kabla pod dźwiękówkę… a raczej pod euro kompa nie podłączę…

sylwucha9991 , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Przeczytaj regulamin.

Zobacz jakiego typu jest gniazdko “audio in(rgb)” albo podaj model TV.

W komputerze z reguły jest to mały jack stereo, a co w TV, to trzeba sprawdzić.

Skoro w TV jest gniazdo RGB (D-Sub), i taki mały otworek, jak ty to podpisałeś, “audio in (rgb)”, to pewnie wystarczy tabel miniJack (z dwóch stron taka wtyczka).

Podstawy się kłaniają - to taki kabelek, jakim są podłączane np. słuchawki do MP3 czy głośniki komputerowe.

wiem o jaki kabel chodzi, tzw. męsko-męski :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dodane 22.05.2010 (So) 0:23

bardziej chciałabym sę dowiedzieć, pod co podłączyć ten kabel na dźwiękówce, bo mam 6 takich wejść, ten na głośniki?

W komputerze musisz znaleźć wyjście, które jest głośnikowe, bo to przez nie dźwięk wychodzi (z komputera). Przez wejście mikrofonowe dźwięk wchodzi (do komputera).

Wiem przecież, tylko mam owych wejść 6 (razem z mikrofonowym!), tylko chodzi o to że się zastanawiam pod które dokładfnie wejście podłączyć tv,a narazie nie sprawdzę bo nie mam takowego kabla, z resztą narzie nie mogę podłączyć kompa pod tv bo mam kompa w serwisie.

Proponuję metodą prób i błędów - nic Ci nie wybuchnie.

No tak… tylko ja kabla nie mam ;/ z resztą dam sobie spokój z tym, na razie mi to zbędne

‘‘Uczył Marcin ,Marcina…’’

Czemu w błąd w prowadzasz?! Nie ‘‘miniJack’’ tylko jack , wtyczka mini jack jest mniejsza od zwykłego jack’a .

No dokładnie :wink: też to zauważyłam prędzej heh

minijack mają np. telefony nokia :stuck_out_tongue:

a zwykły jack to taki np. w kompie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Podstawy się kłaniają :wink:

Pozdro :]

Mam do sprzedania taki kabel jakbyś chciał. Nówka :wink:

Jak coś to pisz.

Jak tak teraz myslę nie potrzebne mi ;] i tak kompa pod tv nie podłączam praktycznie wcale więc mi to ryba ;]