Podłączenie kompa pod TV - dzwięk

(Sylwucha9991) #1

Mam pewien problem. Jak podłączyć dźwięk z kompa pod tv, kartę graficzną podłączam przez RGB, a dźwiękówkę wiem po jakie wyjście trzeba kompa podłączyć tylko nie wiem jakim kablem...

(Mireczek) #2

Typowo, to podwójny kabel ekranowany. Od strony kompa najprawdopodobniej wtyczka mały Jack Stereo. Od strony TV typowo wtyki Chinch lub Euro złącze.

W nowszym sprzęcie można próbować wykorzystać kabel optyczny, o ile są takie wejścia - wyjścia.

(Sylwucha9991) #3

ja właśnie mam nówka lcd i jak podłączam kompa to tylko przez rgb, jest właśnie wejście podpisane: "audio in(rgb)" tylko nie wiem jakim kablem to podłączyć... ;/ właśnie do płyty głównej nie dostałam żadnego kabla pod dźwiękówkę... a raczej pod euro kompa nie podłączę...

(Monczkin) #4

sylwucha9991 , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Przeczytaj regulamin.

(Mireczek) #5

Zobacz jakiego typu jest gniazdko "audio in(rgb)" albo podaj model TV.

W komputerze z reguły jest to mały jack stereo, a co w TV, to trzeba sprawdzić.

(Fotgar) #6

Skoro w TV jest gniazdo RGB (D-Sub), i taki mały otworek, jak ty to podpisałeś, "audio in (rgb)", to pewnie wystarczy tabel miniJack (z dwóch stron taka wtyczka).

Podstawy się kłaniają - to taki kabelek, jakim są podłączane np. słuchawki do MP3 czy głośniki komputerowe.

(Sylwucha9991) #7

wiem o jaki kabel chodzi, tzw. męsko-męski :stuck_out_tongue_winking_eye:

-- Dodane 22.05.2010 (So) 0:23 --

bardziej chciałabym sę dowiedzieć, pod co podłączyć ten kabel na dźwiękówce, bo mam 6 takich wejść, ten na głośniki?

(Fotgar) #8

W komputerze musisz znaleźć wyjście, które jest głośnikowe, bo to przez nie dźwięk wychodzi (z komputera). Przez wejście mikrofonowe dźwięk wchodzi (do komputera).

(Sylwucha9991) #9

Wiem przecież, tylko mam owych wejść 6 (razem z mikrofonowym!), tylko chodzi o to że się zastanawiam pod które dokładfnie wejście podłączyć tv,a narazie nie sprawdzę bo nie mam takowego kabla, z resztą narzie nie mogę podłączyć kompa pod tv bo mam kompa w serwisie.

(Fotgar) #10

Proponuję metodą prób i błędów - nic Ci nie wybuchnie.

(Sylwucha9991) #11

No tak... tylko ja kabla nie mam ;/ z resztą dam sobie spokój z tym, na razie mi to zbędne

(Kuczkowiak) #12

''Uczył Marcin ,Marcina...''

Czemu w błąd w prowadzasz?! Nie ''miniJack'' tylko jack , wtyczka mini jack jest mniejsza od zwykłego jack'a .

(Sylwucha9991) #13

No dokładnie :wink: też to zauważyłam prędzej heh

minijack mają np. telefony nokia :stuck_out_tongue:

a zwykły jack to taki np. w kompie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Podstawy się kłaniają :wink:

Pozdro :]

(Mb9107) #14

Mam do sprzedania taki kabel jakbyś chciał. Nówka :wink:

Jak coś to pisz.

(Sylwucha9991) #15

Jak tak teraz myslę nie potrzebne mi ;] i tak kompa pod tv nie podłączam praktycznie wcale więc mi to ryba ;]