Podłączenie komputera do plazmy

Telewizorek 42’’ jest (LG 42PG6000), karta 9600GT z SPDIF jest, przejściówka DVI -> HDMI jest, kabelek HDMI zaraz kupuję… Mam jednak pewne wątpliwości przed podłączeniem jak to będzie z dzieleniem ekranu na dwa odbiorniki. Standardowo pracuję na komputerze w rozdzielczości 1280x1024@75Hz, gry także włączam tylko i wyłącznie w tej rozdzielczości… Plazma ma maksymalną rozdzielczość 1024x768@100Hz. Jeśli będę w systemie lub włączę grę to ten obraz będzie automatycznie skalowany “w dół” do niższej rozdzielczości dla telewizora czy będzie trzeba zmniejszać rozdzielczość ręcznie żeby cokolwiek zobaczyć na TV?

No i jeszcze kwestia tego, że monitor jest kwadratowy a plazma panoramiczna… Jak to zrobić by się wszystko nie rozjechało?

Powinieneś mieć możliwość ustawienia jak chcesz mieć w sterownikach (czy ma klonować obraz, zrobić rozszerzenie czy 2 osobne i jakie ma mieć rozdzielczości). Na pewno znajdziesz w Panelu sterowania NVidii.

BTW jak się sprawuje Twoja plazma?

Jeśli miałabym kupować drugi raz telewizor, kupiłabym ten sam :lol:

Już po bólu podłączania… no i mam problem. Na monitorze 1280x1024, kabelkiem HDMI puszczone 720p - rozdzielczość na TV NIBY 1920x10xx (cośtam) a efekt z tego taki, że 1280x1024 jest po prostu rozciągnięte na rozdzielczość natywną plazmy… Wszystko rozciągnięte i spłaszczone zarazem. Jasne… ustawienie formatu 4:3 oczywiście pomaga, ale nie bawią mnie szare pasy po bokach.

Da radę zrobić, by na monitorze obraz był wyświetlany “kwadratowo” a na plaźmie “panoramicznie” w pełnym tego słowa znaczeniu?