Podłączenie komputera do TV

Witam dziś zastanawiałem się jak podłączyć PC do TV. Mam kartę graficzną Asus EN9600 GSOTOP i razem z nią dostałem ten kabel po lewej

14-121-076-05.jpg

Więc wziąłem podłączyłem do niego ten kabel

hama-43178-euro-scart-3x.jpg

I do TV ale nie pokazuje mi się wcale obraz. Mam również ten kabel

29_1237414105.jpg

Ale również nie umiem go podłączyć :frowning:

Może ktoś wie jak to zrobić a może muszę jakiś program pobrać lub inne sterowniki sam już nie wiem i proszę o pomoc.

  1. okragłe gniazdo w twojej karcie pasuje do kabla z pierwszego zdjęcia.

  2. kabel ze zdjęcia nr 2 łączysz z pierwszym kablem już podłączonym do kompa.

  3. euro złącze wkładasz do euro złącza w tv.

  4. beznadziejna jakość obrazu meczy i denerwuje.

  5. masz HDMI w TV?

Niestety nie mam. Moja karta również go nie posiada. A co do pkt 1 i 2 to jak kolory podłączyć do siebie?

Wszystko zależy od tego jaki masz telewizor, najlepsza jakość to HDMI> Jeśli masz starszego CRT to można spróbować przez s-video.

U siebie mam TV TELESTAR 8837T ULTRA i mam w nim tylko wejście Euro.

Matt26 , połączenie tego kabla HDTV z pierwszego foto z tym kablem z drugiego foto nie ma prawa działać.

Ten pierwszy jest typu “component” (3 kolory RGB każdy osobno) i przesyła tylko obraz a ten drugi przesyła analogowo dźwięk (wtyczki biała i czerwona) i obraz w standardzie “composite” (wtyczka zółta) (standard euro przewiduje zarówno sygnał component jak i sygnał compsite ale te sygnały wpuszcza sie na innych pinach wtyczki euro).

Jeśli byś użył tego kabla HDTV w połączeniu z przejściówką chinch->euro ale też typu “component” to są szanse że będziesz miał obraz ale też nie koniecznie bo nie wiadomo czy ten telewizor obsługuje sygnał component (sygnał composite obsługuje na pewno ale to inny sygnał).

No w porządku a ten trzeci kabel? Mam też zintegrowaną grafikę w PC (Gigabyte G41MT-S2P) i przejściówki z VGA do D-VI.

To też nie zadziała.