Podłączenie komputera i konsoli do internetu kablem

Witam,

Chciałbym podłączyć do internetu komputer i konsolę, mianowicie mam komputer, i posiadam w nim 2 karty sieciowe,kartę sieciową zintegrowaną i dodatkową kartę sieciową z której korzystam i do niej podpięty mam internet. Na komputerze mam 2 systemy, win XP i win7 (raz korzystam z tego, raz z tego). Chciałbym jakoś współdzielić internet, tak aby w czasie gdy komputer(komputer “matka”) jest włączony, mógłbym np. mieć konsolę podpiętą do internetu i grać sobie a np w tym samym czasie współlokatorzy mogliby korzystać z komputera. I jeśli, komputer działa(jest włączony), obok konsoli zazwyczaj mam lapka, którego czasem też chciałbym podpiąć pod internet kiedy mi będzie potrzebny (odłączając od konsoli, podłączając do komputera). Więc czy jest mozliwość utworzenia takiego połączenia poprzez kabel, by tak dzielić internet, aby przy zmianie urządzenia odbierającego połączenie na komputerze “matka” nie byłaby potrzebna ponowna konfiguracja lub akceptacja. Jeśli istnieje taka możliwość, to będę wdzięczny jeśli mi doradzicie co i jak? Krok po kroku, W załączniku dołączam graficzne rozrysowanie, tego na czym polega mój problempost-153852-0-85621900-1395937313_thumb.

Dobierz sobie jakiś router z wifi np tp-link. Przy okazji będziesz miał internet na smartfonie.