Podlaczenie komputera pod telewizor

jakiś czas temu był temat podłączenia komputera do TV. Postanowiłem więc podłaczyć tak komputer. Mam kartę jak w opisie i mam w niej 3 wyjścia. Nowy typ pod monitor, stary typ pod monitor i jakieś inne do czego była dołączona przejściówka na s-video, y out, p. out p./video out. Przeniosłem komputer pod TV, podłączyłem kablem S-Video i chodzi. Ale pojawia sie problem. Obraz jest nie ostry i jest jakiś takich innych rozmiarów - na monitorze wydaje sie większy. No to pomyślałem, ze ustawię w opcjach karty graficznej. Ratunkiem na niewyraźne litery był program lupa. Po godzinnej zabawie TV i kompem powiedziałem dość i postanowiłem napisać tutaj. teraz pytania:

-czy jest możliwość podłączenia tego kablem “czincz” (nie wiem jak to sie pisze) - zalezy mi na tej opcji bo mam dostępny w domu kabel odpowiedniej dlugości i na weekend mógłbym pograć na TV

-jak ustawic rozdzielczosc obrazu (800/600 jest za duze a 1024/768 juz za male)

-czy w ogole uzyskam taki efekt na TV jak na monitorze (mam stary monitor, a nie mam kasy na taki wydatek)

Mam TV LG 29’ (100Hz)

Niema szans. Obraz będzie zawsze rozmazany, takie rozwiązanie jest ok przy oglądaniu filmów ew. gry gdzie niepotrzebójesz wyraźnej czcionki. Jedynie przy TV z “HD Ready” możesz podłączyć przez HDMI i ustawić roździelczość natywną 1366x768 wtedy obraz będzie całkiem dobry.

hmmm to trochę nie dobrze bo mój staroć nie wydala na nowych grach. mam jakiegoś MAGa LT765s i lata mu swoje zrobiły… 6 lat… Ewentualnie co proponujecie taniego (i w miarę dobrego)? Ewentualnie sprzedam TV (i tak tylko stoi) i coś się zakupi :wink:

j.w obrazu takiego nie uzyskasz … ja nie raz sam podłączam kompa pod TV żeby obejrzeć film. Przy oglądaniu nie jest najgorzej … ale już sam pulpit wygląda masakrycznie :mrgreen: … a już grać to sobie nie wyobrażam. :mrgreen: