Podlaczenie komputera pod telewizor


(Pwf123) #1

jakiś czas temu był temat podłączenia komputera do TV. Postanowiłem więc podłaczyć tak komputer. Mam kartę jak w opisie i mam w niej 3 wyjścia. Nowy typ pod monitor, stary typ pod monitor i jakieś inne do czego była dołączona przejściówka na s-video, y out, p. out p./video out. Przeniosłem komputer pod TV, podłączyłem kablem S-Video i chodzi. Ale pojawia sie problem. Obraz jest nie ostry i jest jakiś takich innych rozmiarów - na monitorze wydaje sie większy. No to pomyślałem, ze ustawię w opcjach karty graficznej. Ratunkiem na niewyraźne litery był program lupa. Po godzinnej zabawie TV i kompem powiedziałem dość i postanowiłem napisać tutaj. teraz pytania:

-czy jest możliwość podłączenia tego kablem "czincz" (nie wiem jak to sie pisze) - zalezy mi na tej opcji bo mam dostępny w domu kabel odpowiedniej dlugości i na weekend mógłbym pograć na TV

-jak ustawic rozdzielczosc obrazu (800/600 jest za duze a 1024/768 juz za male)

-czy w ogole uzyskam taki efekt na TV jak na monitorze (mam stary monitor, a nie mam kasy na taki wydatek)

Mam TV LG 29' (100Hz)


(fiero) #2

Niema szans. Obraz będzie zawsze rozmazany, takie rozwiązanie jest ok przy oglądaniu filmów ew. gry gdzie niepotrzebójesz wyraźnej czcionki. Jedynie przy TV z "HD Ready" możesz podłączyć przez HDMI i ustawić roździelczość natywną 1366x768 wtedy obraz będzie całkiem dobry.


(Pwf123) #3

hmmm to trochę nie dobrze bo mój staroć nie wydala na nowych grach. mam jakiegoś MAGa LT765s i lata mu swoje zrobiły... 6 lat... Ewentualnie co proponujecie taniego (i w miarę dobrego)? Ewentualnie sprzedam TV (i tak tylko stoi) i coś się zakupi :wink:


(Mateusz 931) #4

j.w obrazu takiego nie uzyskasz .. ja nie raz sam podłączam kompa pod TV żeby obejrzeć film. Przy oglądaniu nie jest najgorzej ... ale już sam pulpit wygląda masakrycznie :mrgreen: .. a już grać to sobie nie wyobrażam. :mrgreen: