Podłączenie komputera/TV do miniwieży JVC UX-G38

Witam,

Znalazłem na strychu jakiś stary kabel, który (według mnie) można połączyć urządzenia AUDIO :

6kot.jpg

Czy tym kablem mogę podłączyć laptop TOSHIBA Satellite L650 1M0 , stary TV Panasonic 25MD1P lub komputer stacjonarny 945P-DS3 poprzez wyjście słuchawkowe do gniazda w miniwieży JVC UX-G38 :

hh1v.jpg

Nie będzie żadnego zwarcia? Kompatybilne będzie?

Ponadto kolejne pytanie: czy tym samym kablem mogę połączyć poprzez wyjście słuchawkowe (lub wyjście oznaczone jako " OUT" - które?) miniwieży komputery wejściem mikrofonowym?

Hej,

Dokładnie, to kabelek audio. :slight_smile:

Tak, bezproblemowo. :slight_smile: Podłączasz do Line In, a później ewentualnie korygujesz poziom sygnału wejściowego, zgodnie z instrukcją.

Najlepiej wyprowadzić dźwięk poprzez Line Out, a w laptopie wykorzystać wejście liniowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za zainteresowanie :smiley:

Hehe, ale jak? Ja nie mam jakiegoś pokrętła przy tym gnieździe… Mam tylko 1 do głośności.

I czemu nie można normalnie suwakiem w prawym dolnym rogu kliknąć na głośnik i zmieniać? To ma jakiś wpływ?

Hm… A jeżeli laptop (albo jakieś inne urządzenie, które podłączę pod miniwieżę) wyśle ten poziom sygnału wejściowego audio za mocno? Może coś się stać?

Podobno w laptopach są bardzo czułe karty dźwiękowe, większość zintegrowana i mogą się łatwo uszkodzić…

Hmm… W laptopie mam 1 wejście na mikrofon. To te? Czy chodzi o jakąś zewnętrzną kartę (na USB) z wejściami jak ma z tyłu stacjonarny?

A właśnie… Podłączać stacjonarnym 1 wejściem z przodu, czy użyć te z tył?

Gdyby mi się jakoś uszkodził kabel to by mógł zepsuć urządzenia czy by tylko dźwięku nie przepuszczał kabel?

To pytanie głównie z tego powodu, że nie wiem, czy ten kabel nie znalazł się na strychu, ponieważ był uszkodzony. Ale i stąd, że boję się, że mogę go jakoś pociągnąć lub coś tam innego…

A i jeżeli przez jakiś przypadek kabel zostanie niewłaściwie podłączony, do niewłaściwych gniazd (wyjście z wyjściem lub wejście z wejściem) to stanie się coś? Żadnego zwarcia?

Czy przy włączonym komputerze mogę podpinać sprzęty? Słuchawki podłączałem bez wyłączania komputera, ale nie wiem, jak to jest przy takim sprzęcie. Czytałem, ze wszystko co nie na USB trzeba podpinać przy wyłączonym komputerze…

Jeszcze coś: Tuner DVB-T (z którego korzysta stary TV) ma jakieś 1 wyjście chyba na dźwięk. Wydaje mi się, że jest to cyfrowe wyjście. W wieży jest napis “for DIGITAL AUDIO PLAYER” (o ile dobrze znam angielski to “dla CYFROWYCH ODTWARZACZY AUDIO”)… Może podłączać bezpośrednio tuner do miniwieży?

Ale zestaw pytań :-o

Hej,

Wszystko jest w instrukcji. Poniżej screen z odpowiednim fragmentem.

29307660421413534864_thumb.jpg

Spokojnie, można. To oczywiście wpływa na poziom głośności. Jeśli coś zaczyna charczeć, to oznaka, że poziom wejściowy jest zbyt wysoki i trzeba go obniżyć.

Jeśli dużo się przesadzi, to można spalić końcówkę mocy w wieży - to element wzmacniacza, bez którego w głośnikach nie usłyszymy zupełnie nic.

Tak, ale co najwyżej w sytuacji odwrotnej - gdy to karta rejestrująca dźwięk otrzyma za wysoki poziom głośności.

Może być karta z laptopa. Podejrzewam, że gdzieś w jej ustawieniach możliwa jest zmiana gniazda z mikrofonowego na liniowe.

Bez znaczenia - to praktycznie te same gniazda.

Uszkodzony kabel nie będzie przesyłał sygnału - tyle. :slight_smile: Na pewno nie doprowadzi do uszkodzenia sprzętu.

Nie, w portach audio nic się nie będzie dziać - jedynie nie będzie słychać dźwięku. Oczywiście przy podłączenie poziomy głośności łączonych urządzeń powinny być maksymalnie zmniejszone.

Tak jak pisałem - podłączasz przy ściszonych głośnościach urządzeń i tyle.

Napis na wieży jest trochę mylący. Złącza są analogowe, więc podłączając do nich dźwięk cyfrowo nie otrzymamy żadnego dźwięku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A teraz chyba największe i najważniejsze pytanie: czy do laptopa/komp. stacjonarn. mogę podłączać WSZYSTKIE sprzęty posiadające wyjście słuchawkowe? M.in. nowy TV, stare radio, magnetofon (oczywiście stary)? Nie ważne, czy sprzęt ma 20 lat czy 2 - wejścia/wyjścia mają taką samą specyfikacje i mogę podłączać?

Jeszcze coś (może głupie, ale może się przyda): Czy da się połączyć stacjonarny przez wyjście słuchawkowe z laptopem poprzez wejście mikrofonowe i na odwrót?

Hej,

Generalnie tak, ale koniecznie trzeba uważać na poziom głośności, bo zbyt wysoki sygnał może uszkodzić kartę dźwiękową. Jeśli to możliwe lepiej korzystać z wyprowadzenia dźwięku złączem liniowym.

Tak, złącze słuchawkowe wszędzie jest takie samo. :slight_smile:

Tak, ale lepiej zamiast złącza mikrofonowego użyć złącza liniowego - no chyba że układ dźwiękowy i sterowniki automatycznie zmieniają złącze mikrofonowe na liniowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus