Podłączenie komputerów wifi

Witam. Mam dostęp do internetu przez sieć radiową, wczoraj kupiłem nowy komputer i chciałbym “przekazać” mu łącze internetowe. Chce to zrobić na tym 1 łączu i podłączyć go bezprzewodowo.

Myślałem o routerze ale gdybym przypiął antene od której mam neta do niego to wtedy nie będę miał jak podłączyć bezprzewodowego tego 2 kompa.

1 komp ma karte radiową i sieciową

2 tylko sieciówka.

Jakbyście doradzili żeby rozwiązać ten problem?

dk0x , z konfiguracji komputerów którą podałeś wynika że pierwszy ma dwie karty sieciowe a drugi jedną, ten nowy to ten drugi tak, dobrze rozumiem? Musiał byś kupić ruter bezprzewodowy i coś do zmiany sygnału radiowego (chodź nie jestem pewien na 100%) i dokupić do drugiego kopma kartę Wi-fi.

)))) antena —> Access Point Client —> router z WiFi )))))) komp z WiFi

pamiętaj AP do którego masz połączoną antenę odbierającą sygnał internetowy musi pracować w trybie Client. Do APClient podłączasz kablem router z WiFi.

komp 2 podpinasz kablem do routera, natomiast komp 1 łaczy się z routerem radiowo.

jeśli chcesz w domu zrezygnować z sieci WiFI, to kupujesz zwykły router i oba komputery podpinasz kablem.

Pierwszy komputer ma karte sieciową i karte radiową

Drugi komputer ma tylko kartę sieciową (to jest nowy komputer)

Opłaca się kupować AP i routera? :confused:

to tylko i wyłącznie zależy od ciebie i od przeprowadzonych przez ciebie indywidualnych obliczeń.

można zrobić jeszcze coś takiego, jeśli ograniczony jesteś kosztami.

zostawiasz jak masz teraz, następnie łączysz dwa komputery kablem skrosowanym, na komputerze 1 udostępniasz połączenie internetowe z interfejsu radiowego na kabel.

Tanie rozwiązanie, ale ma jedną wadę, komputer 2 będzie miał internet wyłącznie wtedy jak będzie włączony komputer 1.

grzegorzch rozwiązanie które podałeś raczej się nie sprawdzi bo musze podłączyć ten drugi komputer bezprzewodowo.

Myślałem o innej konfiguracji: antena --> pierwszy komp --> AP --> komputer 2

Musiałbym dokupić karte radiową do 2 kompa, i jeszcze 1 komp musiałbybyć włączony jeśli 2 miałby mieć internet. Co o tym myślicie? Dużo taniej wychodzi niż kupić router i AP ?

AP - 115 zł

router WiFi - 145 zł

RAZEM: 260 zł

ceny z Allegro

rozwiązanie, które podałem na początku, jest najbardziej profesjonalne, niestety też kosztowne. Ale dalsza rozbudowa tego systemu, o kolejne urządzenia, jest już prosta i tania.

mam u siebie w domu taki system.

))) )) ) antena -> APClient —> Router WiFi

radiowo z routerem łączy się laptop, kablowo natomiast jeden komputer i bramka VoIP, w przyszłości również podłączony będzie np dekoder TVSAT i kolejny komputer.

Wiem że jest profesjonalne ale troche drogie… pozatym musze kupić do tego 2 kompa kartę radiową żeby móc ten sygnał radiowy odbierać.

A co myślisz o tym rozwiązaniu które ja podałem?

Nie musisz kupować karty wifi.

Większość routerów posiada wbudowanego switcha, więc będziesz mógł podłączyć kompa skrętką do niego.

I bardzo ważna rzecz!

Sprawdź czy parametr TTL jest większy od 1.

Chyba nie doczytałeś, ja chce podłączyć 2 kompa bezprzewodowo.