Podłączenie laptopa do routera

(Kubaorzysz) #1

Witam, mam problem z podłączeniem laptopa Lenovo do routera z wi-fi (Dlink Di-524). Laptop widzi sieć, ma znakomity sygnał jednak gdy się połączy po chwili resetuje się cały router. Na laptopie mam zainstalowany system Windows 7 Home Premmium 64 bitowy. Próbowałem podłączyć wifi zewnętrzne USB i również jest ten sam problem. Dodam że laptop łączy się i działa bez problemu u znajomych. Jest ktoś w stanie mi pomóc?

(andyIno) #2

Z jakiej sieci masz net?

(Marchelmx) #3

Wydaje mi się, że ISP jest tutaj bez znaczenia. Wygląda na to, iż w tym D-Linku padło radio i ono jest przyczyną żle działającego wifi.

Posiadany OS również tutaj nie ma nic wspólnego.

Sprawdź czy podłączając się kablem również występuje problem z resetującym się routerem. Wina może być również po stronie zasilacza routera - w momencie łączenia sie bezprzewodowo router potrzebuje większej mocy aby zasilić antenę. Sprawdź router podłączając do innego gniazdka sieciowego.

(andyIno) #4

dzwon do operatora,nie podales sieci neo,netia itp

(Monczkin) #5

katamarownik , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

(Kubaorzysz) #6

Jeśli chodzi o operatora to mam osiedlowy, ale jest on na łączu TPSA.

Co do uszkodzonego routera to raczej nie bo mam innego laptopa który działa bez problemu. Często do mnie wpada rodzinka ze swoim sprzętem, który również zasuwa :slight_smile: Może cos w routerze trzeba przestawić?