Podłączenie laptopa do sieci

Wiem, że to będzie bardzo proste (może wręcz głupie) pytanie, ale macie do czynienia z amatorem pod tym względem, więc proszę o trochę wyrozumiałości…

Jeżeli chcę podłączyć sobie do laptopa internet, korzystając z usług lokalnego administatora (cafejka w mojej kamienicy) to co mi do tego będzie potrzebne? Słyszałem, że karta PCMCIA, ale była też wzmianka o czymś co można podłączyć do USB. Ile kosztuje niezbędny dla mnie w tym wypadku sprzęt?

A jak chcesz mieć ten internet… pociągnięty kabel czy bezprzewodowy?;> jak kabel to wystarczy że z kafejki pociągniesz kabel i podepniesz pod kompa. Natomiast jeśli chcesz bezprzewodowy to musisz zakupić kartęPCMCIA ale wtedy twój dostawca… w tym przypadku właściciel kafejki musi mieć ACCESS POINT

bedzie Ci potrzebna karta sieciowa PCMCIA.

podstawa to chyba , przejść się do tego operatora , i dowiedzieć się dokładnie co i jak , czyli transfer , limity , opłaty , i może dostać treść ewentualnej umowy w której jest szczegółowo opisane co i jak .

Jarek_OSW : Kabel ;).

Umowa jest ale nie aż tak szczegółowa :P. Transfer, limity i opłaty znam, tylko jakoś tak nie zapytałem co i jak… :oops: Wie ktoś może jak wygląda, że się tak wyrażę “końcówka tego kabla”? :smiley: :stuck_out_tongue: Miałem kiedyś Neostradę, ale tam był kabel podobny do tego od stacjonarki i osobne wejście w laptopie, a jak będzie teraz?

con-rj45.gif

wtyczka

gniazdo-rj45.jpg

gniazdko