Podłączenie laptopa do stacjonarnego

Witam. Mam pytanie odnośnie podłączenia laptopa do komputera stacjonarnego. Oba komputery posiadają Windows XP w tej samej wersji. Jakich kabli, kart czy innych sprzętów potrzebuję do połączenia tych dwóch komputerów ze sobą(tak żebym mógł przenosić dane z jednego na drugi i ewentualnie żeby laptop mógł korzystać z połączenia internetowego komputera stacjonarnego) ? Prosiłbym o dokładne postępowanie, krok po kroku.

Tutaj link do tego laptopa:

http://cgi.ebay.co.uk/DELL-VOSTRO-1000- … dZViewItem

wystarczy ci kabel sieciowy skrosowany i odpowiednie skonfigurowanie połączenia sieciowego. Najpierw zorganizuj sobie kabel sieciowy do bezpośredniego łączenia komputerów. Później gdybyś miał problemy z konfiguracją sieci, zapytaj na forum.

Dzięki. A czy mógłbym prosić o jakiś link z takim kabelkiem, np na allegro ? I czy obydwa komputery muszą mieć karty sieciowe ? Bo w tym laptopie w menedżerze urządzeń nie wykrywa mi kontrolera sieciowego ale kartę sieciową tak.

Edit

Zapomniałem dodać, że internet w stacjonarnym jest podłączony do routera, więc jak po połączeniu dwóch komputerów przez skrosowany kabel będę mógł korzystać z połączenia internetowego na którymkolwiek z komputerów ?