Podlaczenie laptopa do telewizora(scart)

czesc

Wlasnie zakupilem kabelek do podlaczenia laptopa Toshiba(karta Nvidia GeForce 9600M GT)

do starszego typu telewizora Panasonic(kineskopowy)

scart - vga

panelf.jpg

po podlaczeniu niestety nic nie pojawia sie na ekranie telewizora

czy musze jakos pozmieniac ustawienia na karcie??

wydaje mi sie ze musze zmienic rozdzielszosc telewizora…

czy mieliscie juz doczynienia z ta karta i telewizorem

pozdrawiam

ma zmusił komputer, żeby dawał sygnał na wyjście VGA…? klawisz funkcyjny +F7 (abo inny, ten z symbolem monitora),

albo w przez centrum mobilności w panelu sterowania

Wcisnalem fn+f5 ale niestety nie ma obrazu na tv na AV2 mam cyfre,

gdzie obraz powinien wskoczyc na tv???

No i niestety nie zadziała.

Telewizory kineskopowe mają o wiele mniejsze rozdzielczości dlatego taki kabel sam w sobie nie zadziała.

Te kable robią dorośli specjaliści…

Jedyną twoją nadzieją jest program Powerstrip i sztuczne zmniejszenie rozdzielczości twojego lapka

Niestety w 99% przypadków ten program nie obsługuję dostatecznie dobrze kart mobilnych

(czyli po prostu laptopów)

P.S.

Nawet jak Ci się uda to jakość obrazu będzie bardzo bardzo kiepska i zapomnij o czymś innym jak oglądanie filmów

(a i przy tym oczy wysiadają po 5min.) - wiem bo sam swojego czasu walczyłem z takim kablem i na prawdę szkoda Twojego zachodu bo efekty są wycosce niezadowalające

da rade podłączyć w ten sposób.Poszukaj w panelu sterowania nVidia powinna być opcja wyszukiwania telewizora czy coś podobnego.Pamiętam że kilka lat temu jak miałem kineskopowy TV to działało coś takiego. Można było bez problemu oglądać filmy i jakoś nie była wcale taka zła jak kolega wyżej napisał :slight_smile: Do filmów sie nadawało, ale do gier zupełnie nie :stuck_out_tongue:

acha-chyba masz racje bo minimalna rodzialka mojego lapka to 800x600 a Tv to chyba 640x480

czy mam racje??

niestety nvidia nie znajduje TV a po recznym ustawieniu nie dziala