Podłączenie laptopa do telewizora


(piter007) #1

Może ktoś wie jakim kablem podłączyć laptop ze starym telewizorem , który ma tylko wejście EuroScart.Laptop posiada wejscie S video na 7 pinów i VGA .


(Starchris) #2

Myślę, że to powinno pomóc.

http://allegro.pl/podlacz-tv-do-pc-konw … 79838.html


(Xparanienormalnyx) #3

Co ty za badziew mu dajesz…

Jeśli już, to coś takiego: http://allegro.pl/kabel-av-scart-s-vide … 25248.html

Więcej pewności, że będzie działać, bo vga->scart rzadko działa, a laptop na 99% wysyła sygnał s-video, jak telewizor nie ma 20 lat to odbierze go bez problemu.


(Starchris) #4

Zdaje sobie sprawę, że jest wiele negatywnych opinii na temat działania tego zestawu ale nie nazwałbym tego badziewiem ponieważ to zawsze jest jakieś rozwiązanie, które również może pomóc. Twój zestaw również nie daje pewności działania, a to, że prawdopodobnie daję większą szansę na działanie daje mu jedynie przewagę w pierwszeństwie kupna.


(Xparanienormalnyx) #5

Może nie zauważyłeś, ale twoja propozycja to ręczna robota z części dla amatorów, zapewne też lutowana przez amatora, tandetne plastikowe wtyki sprzedawane hurtowo po 50gr… Moja propozycja ma po prostu lepszą jakość wykonania, ale kij z tym - podałem przykład jak ma wyglądać połączenie, równie dobrze może kupić w 100% fabryczny kabel http://allegro.pl/kabel-tv-out-euro-sv- … 42318.html


(Starchris) #6

Zauważyłem ale i tak pozostanę przy swoim zdaniu, że jest to jedno z rozwiązań na problem, który został poruszony przez autora wątku.

No i ja się z tym zgodziłem. Przecież nie zanegowałem Twojej propozycji. Jest to lepsze rozwiązanie i gdybym sam był autorem wątku, to wiadomo żebym wybrał najpierw Twoją propozycję, a gdyby ta nie zadziałała, to bym oparł się na mojej propozycji.


(piter007) #7

Dzięki wam za pomoc będe próbował za pomocą tych kabli.