Podłaczenie laptopa do telewizora

Czy ktoś ma doświadczenie w podłączeniu laptopa Toshiba C655 do TV Sony Bravia?. Mam problem z komunikacją tych urządzeń. Czynności jakie robię po kolei: a więc uruchamiam  wifi w telewizorze. Następnie szukam sieci w laptopie i znajduję Sony Bravia. Wpisuje klucz zabezpieczeń wygenerowany przez telewizor i wpisuje do okienka w komputerze i ok. Wyświetla komunikat: połączono z TV Sony Bravia. Aby wyświetlić obraz z laptopa na telewizorze uruchamiam Windows Media Player. Ustawiam strumienie na auto. Wybieram plik z obrazem i … nie daje się otworzyć. Sprawdzam w ustawieniach Direct wifi Sony czy podłączone urządzenie (laptop) jest obsługiwane. Okazuje się, że nie. Więc jak to możliwe aby połączenie miedzy laptopem i telewizorem zakończyło się pomyślnie, i jednocześnie nie przesyła treści.

Jeśli w tv masz widi to laptop też musi obsługiwać tą technologie. Ta toshiba tej funkcji nie ma więc komunikat na tv jest prawidłowy. Zawsze możesz użyć hdmi do przesyłania obrazu. Tyle że w tym laptopie również go nie ma.

Dzięki.

Laptop ma też gniazdo VGA, ale Sony nie.

Jak więc zinterpretować fakt iż komputer łączy się prawidłowo z Telewizorem komunikat na laptopie: połączono.

Co z tego wynika i jak to połączenie wykorzystać. Być może wyświetla tylko komunikat i nic więcej to nie znaczy.

Zaczerpnięte z innego źródła:

“Aby połączyć się z wybranym bezprzewodowym sprzętem niezbędne jest co najmniej jedno urządzenie z certyfikowaną kartą Wi-Fi Direct. Pozostałe urządzenia mogą posiadać zwykły standard Wi-Fi.”

 

 

WiFi direct powinno działać. Spróbuj porad z tej stronki choć z tego co piszesz postępowałeś podobnie https://community.sony.pl/t5/telewizory/wifi-direct-konfiguracja-sposoby-zastosowania/td-p/402471

Wtedy kupujesz kabel D-Sub-DVI lub przejściówkę. Upewnij się tylko, że złącze DVI w TV ma złącza analogowe. Ewentualnie kabel D-Sub-HDMI.

DVI to złącze typowo komputerowe, niespotykane w sprzętach AV. Prosty konwerter za kilkanaście złotych d-sub - hdmi może zadziała w przypadku niektórych konsoli np Xbox, ale w tym przypadku będzie problem. Były już tematy, kupiłem konwerter z allegro za 15zł i nie działa. Większość jest w formie hdmi do d-sub, tutaj potrzebny byłby odwrotny.