Podlączenie laptopa pod tv, niby proste

Jestem tu nowy więc na wstępie, witam wszystkich serdecznie:)

Przechodząć do tematu, mam problem z podlączenie lapka pod tv, posiadam lcd panasonica viere (ma juz troche lat) i nowszego lg. Gdy podłączam lapka pod panasonica, nic się nie dzieje, w ustawieniach nvidia go widzi ale obrazu jak nie było tak nie ma, przełączam oczywiscie, powielam obraz, proboje wszystkiego i nadal nic. Ide do LG, podłączam i wszystko ustawia się automatycznie, gra i buczy. Co jest nie tak z panasoniciem? Oczywiscie podłączam to kablem HDMI, czy to jego moze wina? choć wątpie w to…

A klonowałesc monitory z tym zę laptop główny monitor

Sprawdzałeś w manual’u lub bezpośrednio w ustawieniach panaska, czy nie trzeba go ręcznie przełączyć na odbiór z danego HDMI? Wydaje mi się, że w tym tkwi problem, skoro piszesz o wykrywaniu telewizora przez system (teoretycznie, gdyby problem był z kablem, to system nie widziałby urządzenia).

Przykładowo Philips 42PFL3606H wujasa nie potrafi z automatu wykrywać sygnału z HDMI i na niego się przęłączyć (podpinałem mu stacjonarkę pod tv przez HDMI i “odbiór” trzeba u niego w opcjach telewizora przestawić).

Kiedyś miałem podobny problem, musiałem w panelu sterowania nVidia (czy jakoś tak) ręcznie ustawić rozdzielczości dla monitora i tv. Po tym zabiegu wszystko już było ok.

Panasonic nie wykrywa sam HDMI, ale o tym wiedziałem i zawsze mu pokazywałem gdzie jest podłączone źródło, ale tym razem nic. spencer5 , mogłbyś powiedziec czy robiłes to metodą prób i błedów czy jak?

Daj na najmniejszą możliwą - powinno złapać, jak złapie znaczy że masz za wysoką i musisz szukać odpowiedniej (podejrzewam, że pewnie będzie to 720p) - ta metoda na kilku telewizorach sprawdzana, zawsze pomagało :smiley: