Podłączenie liveboxa do routera

Witam

Posiadam liveboxa z routerem w jednym jednak zasięg jest strasznie słaby. Chciałbym podłączyć pod liveboxa router. Kombinuje kombinuje jednak nic nie chce ruszyć. Widzi mi internet z podłączonego routera, jednak jest brak połączenia, również widzi mi internet z liveboxa, który działa normalnie. Podłączam kabel ethernet router<>livebox.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ?

Z góry Dzięki Wielki.

Pozdrawiam.

WItam,

Temat 100 razy wałkowany na forum … nawet chyba kilka postów niżej …

Podłączamy LB do netu pod telefoniczną linie

Do gniazda LAN podłączamy dodatkowy router pod jego gniazdo LAN

W dod. routerze wyłączamy DHCP, ustawiamy na jego LANowym interfejsie adres z puli od LB

Ustawiamy kanał w sieci WIFI na nienakładający się względem LB.

Ustawiamy nazwe sieci WIFI (SSID) na taką samą jak na LB - jakby to nie ruszyło (ESS)- to zmieniamy na inną dowolną.

Od tego momentu wszystko powinno działać.

pzdr

Od tego momentu nie bardzo rozumiem(chyba)

W routerze podlaczonym pod livebox wylaczam DHCP - OK, ale dalej nie zbyt.

Mógłbyś wyjasnic łapatologicznie :slight_smile:

Z góry dzięki (:

Witaj,

Proponuje na wstępie odrobine chociaż przeczytać jak działa taki router, jakie ma interfejsy itp:

http://sieci-komputerowe.net/jak-to-dzi … owy-router

ustawiamy na jego LANowym interfejsie adres z puli od LB - LB najpewniej ma włączony serwer DHCP. Owy serwer rozdaje adresy z pewnej puli np 192.168.1.10-200 … i z tej puli można jakiś odległy adres przypisać routerowi po stronie sieci LAN (najlepiej było by przypisać adres z danej podsieci ale nie z puli DHCP jednak nie bede tego tłumaczyć)

Ustawiamy kanał w sieci WIFI na nienakładający się względem LB. - mamy w sieciach wifi kanały -od 1 do 13 w Europie. 1,6,11 sie nie nakładją tak jak 2,7,12 i 3,8,13. W użyciu w zasadzie jest pierwszy model. LB powinien mieć jeden z tych trzech a dodatkowy router inny z tych trzech.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels

Ustawiamy nazwe sieci WIFI (SSID) na taką samą jak na LB - nie wiem co mam wyjaśnić ?

(tak powinien działać roaming w układzie ESS - ale różnie bywa)

Jak tak nie zadziałą to na LB zostaw taką nazwe jak masz na na dodatkowym ustaw dupadupa i po sprawie.

pozdrawiam