Podłączenie modemu do routera?


(Maciej654) #1

Witam, obecnie posiadam internet radiowy do którego odbioru używam Tp linka wr543g z którego sygnał leci na router tp link wr340g. Chciałbym przejść na internet z ery korzystając z telefonu domowego. W związku z tym czy istnieje możliwość podłączenia modemu do któregoś z tych routerów tak abym miał w domu Wi-fi czy będzie potrzebny modem ADSL ?


#2

I niestety nie obejdziesz tego w żaden sposób.

Chyba że kupisz modem ADSL z wyjściem RJ45, ale ceny takich modemów są zbliżone do cen routerów ADSLowych.


(bart_) #3

Kolego a czy pisząc "telefon domowy z ery" masz na myśli aparat z anteną korzystający z sieci GSM?


(Maciej654) #4

Dzięki Areh rozwiałeś moje wątpliwości a co do twojego bart_ jeżeli pytam o modem ADSL to raczej nie chodzi mi o internet GSM, bo to zupełnie inna technologia, poczytaj a potem się wypowiadaj.


(bart_) #5

Doskonale wiem,że to zupełnie inna technologia ale napisałeś domowy z ery. Moi rodzice mają telefon domowy z ery na łączu GSM. Nawet usługa Ery polegająca na udostępnianiu telefonu z numerem stacjonarnym wymownie nazywa się "Era domowy". Trzeba było napisać, że posiadasz telefon stacjonarny na łączu TPSA i zamierzasz zmienić tylko operatora. Chciałem oszczędzić Ci niepotrzebnie problemów. A teksty w stylu "poczytaj sobie a potem się wypowiadaj" sobie daruj. Na tym forum nie wszyscy prezentują identyczny poziom wiedzy technicznej.