Podłączenie mojego routera do innego

Witam

Mam pytanie,zdarza się tak że czasami bardzo rzadko ale jednak sa przerwy w dostawie neta przez mojego dostawce i tu jest moje pytanie.

Rozdzielam neta w mieszkaniu poprzez router ,2 laptopy po wi-fi i stacjonarka kablem.

Znajomy obok w mieszkaniu tez rozdziela poprzez router wi-fi, i u mnie na laptopie widzę jego sieć,czy jest możliwość jak nie mam neta podłączyć się moim routerem do jego żebym miał net wtedy w domu ?

Oczywiście uprzedzam pytanie ,sąsiad się zgadza.

twoim routerem przez wifi nie. tylko kablem z routera sąsiada do twojego (ale w momencie braku neta trzeba przepinać kabelki WAN)

ewentualnie jesli widzisz wifi sąsiada to możesz podłaczyć się do jego sieci notebookami skoro się zgadza, ale w stacjonarce bez karty radiowej wtedy neta nie bedzie.

Chyba nie do końca.

Znalazłem coś takiego http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic514914.html

O ile wiem masz Netię :smiley: to aż takie przerwy :stuck_out_tongue:

A co do możliwości to jest ;] o ile masz tryb Access Point Client czy WDS(ale u sąsiada by musiała być opcja AP+WDS).

Tylko, że jeżeli router by się zajmował odbieraniem to by Ci nie nadał(chyba że WDS repreater lub Unversal Repreater, co kiepsko działa i wątpie, że router będzie miał te możliwości).

A jeżeli byś się podłączył poprzez APC to byś musiał w domu odbierać tego neta kablami i nie wiem jeszcze jak z tym, że pod APC działa chyba tylko jeden komputer[czyli kto pierwszy ten lepszy, albo laptop po kabelku albo PC, ale nie jestem pewien].

Jeżeli byś miał WDS to by dało radę i dwoma jednocześnie[napewno].