Podłączenie pc do tv przez component

Dzisiaj spalił mi się monitor (stary crt, po prostu przyszedł na niego czas…) i próbowałem podłączyć pc do telewizora (jakiś lcd od LG, nazwy nie pamiętam ale to raczej nieistotne). W karcie graf mam wyjście tvout i dostałem do niej mniej więcej taki

svid-to-component.JPG

kabel. Najlepsze jest to, że componenty w tym tv są tej samej ‘płci’ co kable (i w tv i w kablu są takie wyjścia jak na zdjęciu powyżej). Jak widać mogę pisać na forum, a to wszystko dzięki… spinaczom biurowym. Tym ustrojstwem połączyłem ów kabel i tv. Procedura post ładnie idzie za każdym razem, jednak przy włączeniu windowsa mam no signal. Ubuntu nie potrafi uruchomić Xów bo nie wykrywa monitora, a ubuntu ultimate 1.9 (remake 8.04) jako jedyne w awaryjnym trybie graficznym odpaliło się w rozdziałce 800x600 przy odświeżaniu 60. Zanim kupię monitor sprawię sobie kabel vga, ale nie wiem czy do sklepu w którym kupuję do jutra go sprowadzą, a 3 dni na takiej rozdzielczości nie wytrzymam :stuck_out_tongue: … Jest jakaś możliwość polepszenia obrazu a najlepiej uruchomienia windowsa (7 x64)? Instalacja linuksa z braku partycji (moja wina - 1TB dysk + mbr zamiast guid…) nie wchodzi w grę, może być tylko live cd. Proszę o pomoc, o ile komuś będzie się chciało to wszystko czytać… :wink: