Podłączenie PC i TV

Cześć,

Chciałbym Was zapytać, czy jest możliwość podłączenia komputera PC i Telewizora w dwóch różnych pomieszczeniach za pomocą kabla ethernet. Ogólnie nie bardzo ogarniam temat.

Jak już wspomniałem, mam 2 pomieszczenia.
W pierwszym jest komputer stacjonarny podłączony do 2 monitorów i do gniazdka internetowego. Na komputerze jest windows 11.

W drugim pomieszczeniu jest telewizor również podłączony do internetu za pomocą kabla ethernet do gniazdka internetowego w tym drugim pomieszczeniu.

Czy jest jakaś możliwość podłączyć tak oba urządzenia, żeby można było grać na tv z konta steam, które jest na komputerze? I oglądać na tv to co jest puszczone na kompie

Jeśli jest to możliwe to w jaki sposób i co jest potrzebne do tego? Czy kontroler do gier musi być podłączony do komputera, czy może być podłączony pod TV.

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi i przepraszam jeśli temat jest banalny/idiotyczny/głupi ect

Castowanie czyli przekazywanie przez sieć obrazu. W Windows 11 nie wiem, czy jest opcja udostępniania ekranu, pewnie jest. Trzeba poszukać, bo ja z Windy nie przesyłałem całego pulpitu.

Z tego co widziałem to nie ma problemu przez wifi ( z laptopa z win 11 działa). Jednak stacjonarnego nie mogę podłączyć do wifi (a już na pewno nie do tej samej sieci wifi co tv). Pytanie czy to jest do zrobienia przez kabel ethernet

Można z pomocą kabla wpiąć PC do tej samej sieci lokalnej.

Duży temat. Jeżeli chodzi o Steam, jeżeli masz telewizor Smart TV, w którym można instalować aplikacje i masz w tym telewizorze aplikację Steam link to za jej pomocą połączysz Steam ze swojego komputera z telewizorem i będziesz mógł grać na telewizorze. Takie telewizory zawsze mają wejścia USB. Czyli kontroler wpinasz do telewizora i działa.

Warunkiem, żeby to fajnie działało jest szybka sieć pomiędzy telewizorem i komputerem. Steam Link jest np w Samsungach jest tylko nie tych starszych no i chyba we wszystkich z Google TV.

Jeżeli nie masz w telewizorze aplikacji Steam Link , to możesz kupić Chromecast (ja lubę ten ), podłączyć go do telewizora i zainstalować Steam Link w Chromecast. Niestety do Chromecast nie podepniesz kontrolera USB. Musi być to kontroler Bluetooth. Tzn da się USB ale nie tak od razu - poczytaj w sieci jak to zrobić.

Mając Chromecast możesz rzutować zawartość ekranu z PC na TV ale to kiepskie rozwiązanie. Lepiej używać aplikacji wbudowanych w Chromecast np Netflix, Prime Video, Disney… są wszystkie albo przeglądarki internetowej. Patrz ten temat Która przeglądarka do telewizora najlepsza? - #14 przez Bradlee

No właśnie coś mi nie znajduje TV, żeby coś takiego zrobić i nie wiem o co chodzi. Na wi fi nie ma problemu

…aplikację Steam link to za jej pomocą połączysz Steam ze swojego komputera…

No i tutaj jest problem, mam LG z webOS i z tego co wyczytałem, to jakieś sztuczki trzeba robić odnośnie Steam Link.

Niestety do Chromecast nie podepniesz kontrolera USB. Musi być to kontroler Bluetooth

Czyli granie na kierownicy pod TV raczej odpada w takim wypadku? Bo kierownice z tego co wiem raczej są na kabelek.

Tzn da się USB ale nie tak od razu - poczytaj w sieci jak to zrobić.

Dzięki za naprowadzenie, poczytam z czym to się je i czy warto w to w jakikolwiek sposób iść.

W teorii to jest bardzo proste. Podłączasz obsługujący zasilanie HUB USB do Chromecast a do HUB’a podłączasz zasilacz. Use a USB-C Hub to Upgrade Your Chromecast With Google TV jak kupisz jakiś polecany HUB to powinno działać, ja osobiście nigdy nie robiłem takiej instalacji. Poczytaj jeszcze dokładnie czy ruszy z tym kontroller/kierownica.