Podłączenie pendrive do TV LCD


(Gchyl2) #1

Witam

Chciałbym podłączyć pendrive do TV LCD ale nie jestem pewien jakiego kabla mi potrzeba. Proszę o radę (a może potrzeba kilku kabli np osobny do video i osobny do audio)

Pozdrawiam

wigton


(kamil_w) #2

Jeśli twój telewizor nie ma wejścia USB, bo nie podłączysz pod niego pendrive'a. Jak dla mnie logiczne.


(Gchyl2) #3

Ale skoro da się podłączyć kamerę, aparat, konsolę, to chyba musi mieć usb? Gdzie w LCD zazwyczaj znajduje się takie wejście?


(pysiu) #4

Tylko że producenci tych urządzeń dodają standartowe rozwiązania jak eurozłącze , hdmi i normalne po antenowy wejściu jak tv nie ma usb to nie ma :slight_smile:


(Gchyl2) #5

Jeśli jednak ten model (Philips32 PFL3312)nie miałby wejścia USB, to w jaki inny sposób można by obejrzeć na tym tv filmy z pendrive? Czy byłoby to w ogóle możliwe?


(Kpc21) #6

Kamera, aparat , konsola wypuszczają z siebie analogowy, czy też cyfrowy, sygnał audio-video - tak jak np. magnetowid czy dekoder satelitarny. Pendrive to tylko nośnik danych, sam z siebie nie wyświetla obrazu i nie emituje dźwięku.

Podpiąć ten TV do komputera jako monitor kablem DVI-HDMI albo DVI-DVI jeśli telewizor ma DVI.Albo zaopatrzyć się w jakiś odtwarzacz z USB - najlepiej z HDMI/DVI.


(Gchyl2) #7

Dziękuję. Właśnie na taką odpowiedź czekałem


(Lukaszmaryniak) #8

Ale mnie rozwalają wypowiedzi niektórych ludzi, nie da się i koniec. buahahah. A właśnie że się da podłączyć PenDrive do TV nawet jeśli tv nie ma USB! !!

Nazywa się to np mediaplayer link http://allegro.pl/odtwarzacz-filmow-hdm ... 48183.html

bądź media center: http://allegro.pl/odtwarzacz-filmow-usb ... 18043.html

A co najlepsze można również podłączyć pod to różnego typu karty pamięci itd. Kategoria na allegro jakby linki zgasły:

Allegro › RTV i AGD › TV i Video › Odtwarzacze HDD › Urządzenia