Podłaczenie POWER,RESET itd. do płyty głównej

Witam, proszę Was o pomoc w podłączeniu kabelków do płyty głównej.Mianowicie zakupiłem używaną obudowę ''Maxdata VMX PCMD 93912 i kabelki POWER, RESET itd. są całkiem inne niż te piny co widzę na opisie od płyty głównej. Ta obudowa ma takie kabelki z takim oznaczeniem:

  1. USB1 po drugiej stronie tej samej wtyczki jest napisane USB2

  2. V-Panel

  3. AUDIO

  4. Bline-In-R

Jeżeli znajdzie się chętny do pomocy to podaję link do manuala płyty głównej Fujtsu-Siemens D1322 http://sysdoc.doors.ch/FUJITSUSIEMENS/A … 180-UK.PDF

Hej,

Sprawdź, czy któreś kabelki nie są po prostu schowane - podłączenie Power, Reset czy HDD po prostu musi być w obudowie. Jeszcze raz dobrze ją obejrzyj.

:arrow: Złącze opisane jako V-Panel z ilu pinów się składa??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za chęć pomocy ale już sobie poradziłem ,musiałem rozebrać wtyczkę ''z oznaczeniem V-Panel i popatrzałem do czego prowadzą dane kabelki i taką metodą podłączyłem wszystko jak należy , jedynie przedni panel karty dźwiękowej nie podłączyłem bo ta płyta główna nie posiada takiej możliwości i wtyczka Bline-In-R została bo sam nie wiem co i do czego to jest , ale najważniejsze że power , reset , ledy i przedni panel USB działają.

Hej,

Czyli trop okazał się odpowiedni… :slight_smile:

Płyta jest wyposażona w złącze do podłączenia przedniego panelu. Znajduje się z lewej strony od portów PCI. Zresztą w instrukcji opisano je na stronie 16 jako Audio front panel (internal).

Prawdopodobnie wyprowadzenie stereofonicznego wejścia liniowego. :slight_smile: Przynajmniej tak wskazuje nazwa.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak , masz racje , na płycie głównej też znalazłem te ‘‘miejsce’’ , piszę miejsce bo niestety jest to jedynie miejsce gdzie trzeba samemu dolutować piny i dopiero na te dolutowane piny włożyć tą wtyczkę odpowiedzialną za przedni panel karty dźwiękowej i dlatego nie dałem rady tego podłączyć :slight_smile:

Hej,

A no to producent faktycznie bardzo przyłożył się do zaprojektowania płyty - dolutowywanie pinów… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus