Podłączenie Routera

(Steepnicki) #1

Witam użytkowników forum. Od razu przejdę do rzeczy. Zakupiłem sobie ostatnio Notebooka z wbudowanym odbiornikiem WiFi. Posiadam też PC z internetem osiedlowym przez modem. Chciałbym też mieć internet właśnie w tym notebooku. Miałem kiedyś internet przez router. Przypomniałem sobie o nim i zacząłem kombinować lecz nie pamiętam jak był on podłączony. Kiedyś miał on nazwę DOM i jak podłącze ten router do napięcia to znajduje mi go w notebooku "Screen" znalezione.png

,ale nie da się z tą siecią połączyć ponieważ pewnie nie jest ona skonfigurowana. Mój Router "Screen" Od Przodu routerprz.png

Od tyłu

schematd.png

A teraz Mój Modem od tyłu

schemat2.png

To moje teraźniejsze połączenie pc`ta z modemem

schematpodczenia.png

I tu moje schody. Niestety nie mam już od niego pudełka ani instrukcji z płytą ponieważ to było z jeden lub dwa lata temu. Chodzi mi oto jak podłączyć taki router by można było go skonfigurować. Czy muszę mieć skrosowany przewód? Myślę tak dlatego, że jak podłączam router do napięcia, później z gniazda lan z routera do karty sieciowej w komputerze to ona powinna się zaświecić jak robi to w przypadku modemu a tu nic. Żadnej reakcji komputera jak i routera.Naprawdę bardzo proszę o pomoc.

(Tom3k22) #2

jaki model routera?

(Steepnicki) #3

Nie mam pojęcia. Podeśle zdjęcie nalepki z pod routera.

20110213042.jpg

Mam tylko takie coś.

(Tom3k22) #4

połączenie bedzie wyglądało następująco o ile się nie myle :smiley: modem <-----router <---- pc no i laptop z wifi. Ale w routerze masz jeden slot więc bedziesz musiał podłączyć tak: router do modemu kablem rj49 , a komputer pc pod modem kablem usb, chyba że masz wifi w pc.

(system) #5

To nie jest router(!) lecz Acces Point. Możesz go użyć pod warunkiem, że zarówno PC-t jak i laptop mają karty WiFi (bezprzewodowe).

(Tom3k22) #6

wiem że nie router :smiley: .

(system) #7

Podłącza się go kablem LAN (ethernet) do Twojego modemu, wkręca antenę, włącza, resetuje z tyłu i po chwili szuka jego sygnału w laptopie (po zresetowaniu nazwa Twoje Acces Pointa zmieni się prawdopodobnie na "Default"). Twój PC-t, jeśli nie ma karty WiFi, będzie bezczynny.

(Steepnicki) #8

Czyli muszę mieć w WiFi kartę bezprzewodową czy nie?

(system) #9

Tak. W stacjonarnym PC-ie tak! Wówczas oba komputery będą korzystać z tego Acces Pointa, czyli do PC-ta trzeba dokupić kartę bezprzewodową (WiFi) PCI.

-- Dodane 13.02.2011 (N) 14:44 --

Przetrenuj jednak najpierw to, co wyżej opisałem.

(Steepnicki) #10

A i czy muszę go konfigurować poprzez ten adres IP 192.168.0.1 i czy będę mieć normalnie neta w laptopie poprzez WiFi ?

(system) #11

Zrób to, co wyżej opisałem. Na razie nie wchodź do adresu, który podałeś. Sprawdź, czy laptop zobaczy punkt dostępowy pn.np. "Default" z dużą siłą sygnału.

-- Dodane 13.02.2011 (N) 14:51 --

Oczywiście, karta bezprzewodowa w laptopie musi być włączona i działać!

(Steepnicki) #12

Mam takie coś. Znalazłem to przed chwilą. Czy to jet karta WiFi ? 20110213044.jpg

(system) #13

Chyba tak! A masz antenkę do tej karty?

-- Dodane 13.02.2011 (N) 14:56 --

Jeśli masz antenkę do tej karty, to montuj ją do PC-ta i instaluj sterowniki.

-- Dodane 13.02.2011 (N) 14:57 --

Przeczytaj z tej karty symbolikę, może znajdziemy oprogramowanie?

-- Dodane 13.02.2011 (N) 14:59 --

Mógłbys jednak najpierw zrobić ową próbę, o której dawno wyżej napisałem i podać, czy laptop "widzi" Twojego Acces Pointa.

(Steepnicki) #14

Tak widzi go jako Default, ale antenę to muszę poszukać. Nie wiem czy ją znajdę. Jest możliwość zrobienia prowizorycznej anteny?

-- Dodane 13.02.2011 (N) 15:08 --

Sterowniki już do niej znalazłem na necie. Model to RTL8029AS.

(system) #15

Odpada! To nie jest karta WiFi.

(Bob) #16

To na pewno nie jest karta radiowa. Gniazdo BNC jest na kabel koncentryczny ethernet 50 om.

(system) #17

Zgadza się! To nie jest karta WiFi. Pozostaje Ci albo ją kupić do PC-ta, albo... kupić "prawdziwy" router.

(Steepnicki) #18

Aha ok. Sprawdzę jak przyjadę za 2 godz i napiszę.

(system) #19

Natomiast w laptopie, jeśli znalazł punkt dostępowy "Default", no to już masz w nim sieć. Tyle, że niezabezpieczoną, co na razie w niczym Ci nie przeszkodzi w korzystaniu z niej.

(Steepnicki) #20

Ale znalazłem jeszcze takie coś. Nie wiem co to jest zdjcie0562g.jpg