Podłączenie się do Internetu

Witam wszystkich ponownie. :slight_smile:

Piszę do Was z takim oto problemem:

Posiadam internet w abonamencie razem z kablówką. Jak nietrudno się domyślić - dołączyli mi do tego modem Thomsona TMC420. Ma on możliwość podłączenia na raz dwóch kompów - jednego za pomocą USB a drugiego ze standardowym kablem Ethernet.

Mam w domu trzy sprzęty - dwa stare dziadki (5 i 6 lat - zwykłe szaraki z Win XP) i rocznego laptopa HP (win 7). Problem pojawia się, gdy chcę podłączyć jednego ze starszaków do modemu za pomocą kabla Ethernet. Na laptopie z Win 7 wszystko śmiga jak powinno. Natomiast kiedy próbuję podłączyć Ethernet do jednego z komputerów zaczynają się schody. Mianowicie: jak wiadomo po podłączeniu kabla system pobiera adres IP od dostawcy internetu. Jednak po pobraniu nie mogę surfować po necie. Zupełnie tak, jakbym nie miał tego internetu ;s. Sprawdzałem, czy mam pobrane IP- wszystko jest okej (w cmd podaję ipconfig/all i mam wszystkie dane pobrane).

Próbowałem używać opcji “Napraw” w Win XP, jednak wyskakuje mi komunikat o tym, że nie można odnowić adresu IP. Dodam, że gdy przełączam kable na Win 7 wszystko działa bez zarzutu. Wszystko działa też, gdy pod komputery z Win XP podpinam modem poprzez USB.

Co może być przyczyną tego problemu?

Dodam od razu, że próbowałem re-instalacji sterowników od chipsetu i karty sieciowej - nie pomaga.

Proszę o pomoc, bo na laptopie mam mobilnego Playa i internet “kablowy” nie jest mi na nim potrzebny, a jednak reszcie rodziny się przyda. :stuck_out_tongue:

Spróbuj zainstalować/doinstalować dodatkowe protokoły karty sieciowej TCP/IPv6. Jeśli nie pomoże spróbuj ustawić jakieś stałe IP i przepisz DNS.

Najlepiej podłącz starego kompa przez USB i sprawdź ustawienia połączenia, następnie zastosuj takie same w ustawieniach karty sieciowej Ethernet

W chwili obecnej nie mam więcej pomysłów.

Odinstalowałem już zbędny i niepotrzebny protokół TCP/IPv6. Po przepisaniu adresu IP jest ten sam problem - pomimo tego, że data wygaśnięcia pobranego adresu IP jeszcze nie jest osiągnięta (przynajmniej tak wynika z “ipconfig/all”) to i tak nic mi nie działa. xD

Powiem tylko, że na Win 7 mam wszystkie protokoły zainstalowane. Ba, nawet mam zaznaczone korzystanie z “szóstki”, jednak nie zmienia to niczego i mogę swobodnie surfować po sieci, chociaż system wskazuje, że ten protokół nie ma żadnych danych.

[EDIT]:

Żeby było śmieszniej - gdy próbuję pingować chociażby www.dobreprogramy.pl, to wszystko działa jak powinno - 4 pakiety wysłane i 4 odebrane.

Co u diabła się dzieje? o.O

Nie mam pojęcia…

Pamiętam przypadek że komuś antywirus blokował internet (wyświetlanie stron, bo np. GG działało).

Przykro mi ale najprawdopodobniej Ci nie pomogę.

Pozdrawiam

Dzięki za chęci. :slight_smile:

Powiem tylko tyle, że nawet wyłączony anty-vir i firewall niczego nie zmieniają - nawet wspomniane GG mi nie działa. :confused:

Nie dawało mi to spokoju i postanowiłem jeszcze coś sprawdzić…

W ustawieniach karty sieciowej masz do wyboru prędkości połączenia.

Gdy ustawie na 100MB FullDuplex to pobiera mi IP, jest ping ale nie wyświetla stron.

Po zmianie na na 10MB z duplexem pobiera IP i otwiera strony.

Mam również kablówkę ale modem Motoroli.

Dodam że na opcji autonegocjacji windows 7 przydziela mi prędkość 10MB FullDuplex

nie wiem czy ma to coś na rzeczy ale spróbować nie zaszkodzi… w końcu to tylko windows

Pozdrawiam

paulo121 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Nie wiem, czy to pomoże i rozwiąże problem, ale przyczyną może być karta sieciowa wbudowana w płytę główną. Spróbuj podłączyć kartę sieciową na PCI. Kiedyś u znajomej to właśnie pomogło: na wbudowanej “sieciówce” internet był, ale nie wyświetlał stron w żadnej przeglądarce, podłączenie karty na PCI pomogło.

Też mam identyczny.

Nie jest to prawdą - to jest modem bez routera - możesz podłączyć tylko jeden komputer albo do gniazda sieciowego albo do USB - oba gniazda naraz nie będą działały.

Gniazdka są dwa aby każdy miał możliwość podłączenia tego modemu do swojego komputera - trafiają się komputery, które nie mają USB lub karty sieciowej.

@up:

No to powiem Ci, że mi oba komputery w tej chwili śmigają na tym modemie podpięte tak, jak to opisałem.

Jak to wytłumaczysz? :wink:

Pomogła mi zmiana ustawień prędkości karty sieciowej. Dzięki wielkie! :slight_smile:

Problem uważam za rozwiązany. :slight_smile: