Podłączenie się do Internetu


(Paulox21) #1

Witam wszystkich ponownie. :slight_smile:

Piszę do Was z takim oto problemem:

Posiadam internet w abonamencie razem z kablówką. Jak nietrudno się domyślić - dołączyli mi do tego modem Thomsona TMC420. Ma on możliwość podłączenia na raz dwóch kompów - jednego za pomocą USB a drugiego ze standardowym kablem Ethernet.

Mam w domu trzy sprzęty - dwa stare dziadki (5 i 6 lat - zwykłe szaraki z Win XP) i rocznego laptopa HP (win 7). Problem pojawia się, gdy chcę podłączyć jednego ze starszaków do modemu za pomocą kabla Ethernet. Na laptopie z Win 7 wszystko śmiga jak powinno. Natomiast kiedy próbuję podłączyć Ethernet do jednego z komputerów zaczynają się schody. Mianowicie: jak wiadomo po podłączeniu kabla system pobiera adres IP od dostawcy internetu. Jednak po pobraniu nie mogę surfować po necie. Zupełnie tak, jakbym nie miał tego internetu ;s. Sprawdzałem, czy mam pobrane IP- wszystko jest okej (w cmd podaję ipconfig/all i mam wszystkie dane pobrane).

Próbowałem używać opcji "Napraw" w Win XP, jednak wyskakuje mi komunikat o tym, że nie można odnowić adresu IP. Dodam, że gdy przełączam kable na Win 7 wszystko działa bez zarzutu. Wszystko działa też, gdy pod komputery z Win XP podpinam modem poprzez USB.

Co może być przyczyną tego problemu?

Dodam od razu, że próbowałem re-instalacji sterowników od chipsetu i karty sieciowej - nie pomaga.

Proszę o pomoc, bo na laptopie mam mobilnego Playa i internet "kablowy" nie jest mi na nim potrzebny, a jednak reszcie rodziny się przyda. :stuck_out_tongue:


(michoo_05) #2

Spróbuj zainstalować/doinstalować dodatkowe protokoły karty sieciowej TCP/IPv6. Jeśli nie pomoże spróbuj ustawić jakieś stałe IP i przepisz DNS.

Najlepiej podłącz starego kompa przez USB i sprawdź ustawienia połączenia, następnie zastosuj takie same w ustawieniach karty sieciowej Ethernet

W chwili obecnej nie mam więcej pomysłów.


(Paulox21) #3

Odinstalowałem już zbędny i niepotrzebny protokół TCP/IPv6. Po przepisaniu adresu IP jest ten sam problem - pomimo tego, że data wygaśnięcia pobranego adresu IP jeszcze nie jest osiągnięta (przynajmniej tak wynika z "ipconfig/all") to i tak nic mi nie działa. xD

Powiem tylko, że na Win 7 mam wszystkie protokoły zainstalowane. Ba, nawet mam zaznaczone korzystanie z "szóstki", jednak nie zmienia to niczego i mogę swobodnie surfować po sieci, chociaż system wskazuje, że ten protokół nie ma żadnych danych.

[EDIT]:

Żeby było śmieszniej - gdy próbuję pingować chociażby www.dobreprogramy.pl, to wszystko działa jak powinno - 4 pakiety wysłane i 4 odebrane.

Co u diabła się dzieje? o.O


(michoo_05) #4

Nie mam pojęcia...

Pamiętam przypadek że komuś antywirus blokował internet (wyświetlanie stron, bo np. GG działało).

Przykro mi ale najprawdopodobniej Ci nie pomogę.

Pozdrawiam


(Paulox21) #5

Dzięki za chęci. :slight_smile:

Powiem tylko tyle, że nawet wyłączony anty-vir i firewall niczego nie zmieniają - nawet wspomniane GG mi nie działa. :confused:


(michoo_05) #6

Nie dawało mi to spokoju i postanowiłem jeszcze coś sprawdzić...

W ustawieniach karty sieciowej masz do wyboru prędkości połączenia.

Gdy ustawie na 100MB FullDuplex to pobiera mi IP, jest ping ale nie wyświetla stron.

Po zmianie na na 10MB z duplexem pobiera IP i otwiera strony.

Mam również kablówkę ale modem Motoroli.

Dodam że na opcji autonegocjacji windows 7 przydziela mi prędkość 10MB FullDuplex

nie wiem czy ma to coś na rzeczy ale spróbować nie zaszkodzi... w końcu to tylko windows

Pozdrawiam


(Monczkin) #7

paulo121 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978


(Piotrdkolo) #8

Nie wiem, czy to pomoże i rozwiąże problem, ale przyczyną może być karta sieciowa wbudowana w płytę główną. Spróbuj podłączyć kartę sieciową na PCI. Kiedyś u znajomej to właśnie pomogło: na wbudowanej "sieciówce" internet był, ale nie wyświetlał stron w żadnej przeglądarce, podłączenie karty na PCI pomogło.


(Cedar) #9

Też mam identyczny.

Nie jest to prawdą - to jest modem bez routera - możesz podłączyć tylko jeden komputer albo do gniazda sieciowego albo do USB - oba gniazda naraz nie będą działały.

Gniazdka są dwa aby każdy miał możliwość podłączenia tego modemu do swojego komputera - trafiają się komputery, które nie mają USB lub karty sieciowej.


(Paulox21) #10

@up:

No to powiem Ci, że mi oba komputery w tej chwili śmigają na tym modemie podpięte tak, jak to opisałem.

Jak to wytłumaczysz? :wink:

Pomogła mi zmiana ustawień prędkości karty sieciowej. Dzięki wielkie! :slight_smile:

Problem uważam za rozwiązany. :slight_smile: