Podlaczenie subwoofera

Przykladowo taki sprzet :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77486767

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78160168

da sie podlaczyc pod komputer ze zwykla dzwiekówka? oczywiscie podlaczenie przez wzmacniacz ? i czy ew. jest jakas inna mozliwosc bo glownie zalezy na subwooferze (satelitki to juz nie taki problem)

Jesli posiadasz karte wielokanałową to problemu nie będzie

Natomiast ten MODEL Jest to subwoofer pasywny (bez wbudowanego wzmacniacza) czyli do niego musisz mieć wzmacniacz.

Natomiast jesli nie posiadasz karty wielokanałowej to sprawa się komplikuje. Poniewaz w tych informacjach na alegro jest mało o specyfikacji sprzętu czy jeśli nie masz wzmacniacza z wejściem na subwoofer niewiadomo czy jest możliwość podłączenia go inaczej

Ale tak naprawde nie kupuj subwoofera pasywnego tylko aktywny(wbudowany wzmacniacz) efekt jest bardzo widoczny

tak wiem ze ten Uniwersum jest pasywny bez wzmacniacza…ale chodzi mi o to czy da sie to podlaczyc pod zwykly wzmacniacz?? czy tam sa normalne kable glosnikowe ?

Jak mowie podlaczenie wszystkich satelitek nie jest problemem … Chodzi mi tylko o suba czy da sie to podlaczyc pod zwykly wzmacniacz na ktorym tymczasowo mam dwie kolumny…

Jeśli ten subwoofer posiada wejścia głośnikowe (nie na chincze) tylko wciskane jak bys podłanczał normalnie głośniki do wzmacniacza to tak da się. Ale tego nie wiesz jakie posiada wejścia ten subwoofer ?? Chociaż przy subwooferach pasywnych powinny posiadac takie wejscia

Wygladało by to tak

9fctwsjcd5y26ta1m.jpg

nie no nie wiem jeszcze jakie ma… mowiac krotko sub ktory na zwykle kable glosnikowe da sie podlaczyc pod wzmacniacz… a te z chinczami nie bardzo ?

Dokładnie tak jak napisałeś

Jeśli wzmacniacz twój nie posiada osobnego wejścia na subwoofer to nie masz innej możliwości.

Najlepsze rozwiązanie i chyba najtansze by było kupno karty wielokanałowej. Bo kupno wzmacniacza napewno jest koszt większy

no niestety unitra :slight_smile: nie posiada :stuck_out_tongue: tylko 2 wejscia na glosniki :slight_smile: ale daje rade 150W kolumnom :slight_smile: jestem pod wrazeniem normalnie :wink:

Tylko ze te suby maja chyba jescze zasilacze normalnie czy mi sie tylko wydawalo ze gdzies cos takeigo widzialem? zasilacz rozumiem do sieci a kable jak zwykle pod UNITRE :wink: i smiga :slight_smile: ?

Subwoofery aktywne tak maja zasilanie bo maja wbudowany wzmacniacz.

Natomiast pasywne nie potrzebują tego bo dzwięk reprodukowany jest przez wzmacniacz.

P.S

Unitra kiedyś robiła bardzo dobry sprzęt jeden z lepszych w Polsce. Pózniej się troche pokićkało z tą wyprzedażą i tak dalej

Co do tego stwierdzenia do Unitry zgadzam sie calkowicie… naprawde mimo iz sprzet nie nalezy do najnowszych nie jadna impreze juz na nim rozkrecilem nawet w domu 3 razy szybe juz musialem w oknie wymieniac… :mrgreen: dzieki wielkie za umocnienie mnie w moim toku myslenia co do podlaczenia tego sprzetu :slight_smile:

Powiem ci tak jeśli planowałeś podłączyć subwoofer pod ten wzmacniacz to sie nie opłaca wydawać kasy i kombinować. Jak sam napisałeś chodzi elegancko na 150 watowych głośnikach. Przy dobrych głosnikach nic ich nie zastapi nawet subwoofer który reprodukuje dzwięk nawet poniżej 20hz bo do muzyki jest to nie potrzebne. Chyba że chcesz oglądać koncerty w dzwięku wielokanałowym wtedy ten efekt kanału LFE zobaczysz. A tak to nie kombinuj. Jak masz dobre głośniki do muzyki i nie zamieżasz narazie słuchac dzwięku w DD 5.1 albo DTS to zostaw tak jak jest.

Chociaż ci powiem że słuchanie koncertu swojego ulubinego zespołu w DTS 5.1 robi wrażenie.

Tyle ze glosniki bede musial niedlugo oddac… zostana mi tylko dwie satelitki od jakiegos zestawu po 20W dosc fajnie graja tylko potrzeba takiego ladnego uzupelnienia o basik… :wink: