Podłączenie telewizora do komputera przez kabel RCA - jack

Witam.

 

Jak w temacie, czy jest możliwość podłączenia telewizora do komputera w taki sposób, aby używać go jako drugiego monitora? Przewód z jednej strony ma wtyczkę jack (z trzema plastikowymi paskami, czyli czterema metalowymi pierścieniami), a z drugiej 3 wtyczki RCA (czerwona, biała i żółta). Telewizor ma tylko dwa wejścia RCA, komputer z Windowsem 8, płyta główna “ASUS Motherboard: H81M-PLUS”.

Takim kablem na pewno nie ma takiej opcji.

Z tego co wiem to żółty przewód służy do transmisji video? Są może do tego jakieś karty rozszerzeń do tego?

Sorry że zapytam do jakiej dziury chcesz włożyć ten czterodzielny jack ?

Musiałbyś podłączyć jakąś starszą grafikę. Pare lat temu miałem 8600GT od Gigabyte, one miały taką przejściówkę http://img.tomshardware.com/us/2005/12/09/seven_of_nvidia/gigabyte_6600_hw.jpg Wtedy miałbyś szanse podłączyć w ten sposób TV.

Kabel który opisujesz był używany(m.in.) w n.p Nokii C7 do podłączenia jej do Tv. Nie znam sprzętu komp. który posiadałby takie wyjście.

Ten rodzaj wtyczek był tez stosowany w słuchawkach dedykowanych do niektórych Nokii(m.in.). Czwarta żyła wykorzystywana była jako"szyna" do sterowania odtwarzaczem z panela umieszczonego na kablu w okolicach brody przy słuchaniu muzyki .

Kabelek taki istnieje , ja np. mam taki do podłączania kamery JVC z telewizorem ( jedna z opcji) przesyła obraz z dzwiękiem , ale o płycie głównej czy gpu  z takim wyjściem do transmisji obrazu nie słyszałem.

post-114471-0-15336400-1428521443_thumb.