Podłaczenie telewizora do komputera

Witam.

Chciałbym podłączyć telewizor do komputera, żeby móc np. oglądać filmy. Z tą kartą http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31878 dostałem kabel S-Video. Czy służy on właśnie do tego ?

Jeżeli karta ma S-VIDEO Out a telewizor obsługuje przyjmowanie sygnału przez takie łącze (czyli zasadniczo ma S-VIDEO In), to nie powinno być problemów.

Ostrzegam jednak, że wszelkie ewentualne “przejściówki” mogą nie działać prawidłowo bądź wcale.

PS: jeżeli masz dokładnie tę kartę, to z jej opisu wynika, że

to jest taka możliwość. Tylko TV musi mieć S-VIDEO.

Właśnie dzisiaj się dowiem czy TV ma wejście S-VIDEO, wydaje mi się, że powinno mieć. Ale jeżeli nie będzie, to podłączę przez “eurozłączę”, bo widziałem już takie kable S-VIDEO - EURO.

Zanim kupisz taki kabel, sprawdz czy dziala - z doswiadczenia wiem, ze w 3/4 nie działają :slight_smile:

Jeśli TV ma wejście kompozytowe Video lub wejście Video Cinch, to można jeszcze spróbować przejściówki z S-Video na Cinch i podpinać do TV.

Po co kupować kabel, skoro juz go ma :?

Wystarczy kupić przejściówke S-video :arrow: Euro.

Jeszcze się nie spotkałem z nie działającą przejściówką tego typu, a kilkanaście przeszło przez moje ręce.

No kabel mam, ale on jest krótki. Ja potrzebuje przynajmniej 8 metrów 8) , więc muszę i tak kupić.

To masz farta - 3/4 z testowanych nie nadawały się i nie działały wogóle albo nie działały prawidłowo.

Wszystko także zależy od sprzętu, który ma przyjąć ten sygnał. Większość dobrych telewizorów jednak sobie jakoś radzi.

Złączono Posta : 28.02.2007 (Sro) 15:10

8m? Hm, jestem sceptycznie do tego nastawiony - fabrycznie produkowane mają 1.5, 3, 5 i 7 metrów. Dłuższe powodują za duże straty i spadek jakości.

Przy tej długości najlepiej i najtaniej będzie skorzystać z tego, co pisałem wcześniej - przy samej karcie krótka przejściówka z S-Video na Cinch:

prcbv7.jpg

…a potem wystarczy jedna żyła w ekranie (najlepiej kabel lepszej jakości) i bezpośrednio do wejścia Video Cinch (lub Composite) w TV lub przy samym TV krótki kabel Euro-Cinch i podpiąć do odpowiedniej końcówki. Przy takim kabelku jest o tyle prościej, że można go kupić na metry dowolną długość, a końcówki (gniazdo i wtyczka na kabel) też montuje się łatwo, bo są tylko dwie żyły (sygnał i ekran).

Sam stosuję to rozwiązanie przy długości kabla ok. 8m i wszystko jest OK.

caamel

  • zupełnie nie rozumiem, dlaczego 3 razy powtarzałeś

te same informacje. Zrobiłeś chat z tego tematu.

Wiesz, co masz zrobić - napiszesz po wszystkim

A ja zupełnie nie rozumiem o co ci chodzi :expressionless: