Podłączenie Telewizora do PC

(Mskitek) #1

Witam !

Chce kupić sobie Telewizor LCD 37 CALI

Full HD - rozdzielczość 1920x1080 pikseli

Chciałbym go podłączyć potem do mojego PC (Nvidia GeForce 9600GT)

I mam pytanie

moja karta graficzna ma tam wyjścia : SVIDEO Y Pr Pb/AV

Hdmi nie ma

którym wyjściem uzyskam taką jakość jak HDMI albo rozdzielczość 1920x1080 pikseli ??

Czy muszę zmienić kartę ??

(zaklik) #2

Najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana karty na taką , co ma wyjście HDMI . Możesz zastosować przejściówkę np. http://www.allegro.pl/item475216272_now ... kazja.html .

(Pawel Ryglicki) #3

d-sub dvi takie wyjścia jak na monitor sprawdż czy tv takie ma tylko nie będziesz miał dżwięku z telewizora a z głośników

(Mskitek) #4

A czy 1080p to rozdzielczość 1920x1080 ?

(Pawel Ryglicki) #5

Tak to jest ta rozdzielczość

(neo10) #6

A która to grafika dokładnie? ma tylko jedno wyjście dvi? chyba wiekszość ma dwa obecnie...

Telewizor podłączasz kablem dvi- hdmi... o taki: kabel dvi-hdmi i wszystko będzie działać bez problemu.. komputer sam powinien sobie wykryć fullhd i ustawić rozdzielczość dla tego wyjścia ;]

A jak chcesz używać jednocześnie monitora od komputera to ustawiasz w opcjach ndivii... w konfiguracji wielu monitorów na dwa monitory skonfigurowane niezależnie tak aby każdy miał inne ustawienia w tym rozdzielczość itp.. i reszta ustawień to wedle uznania ;]

Ja monitory mam ustawione w kolejności: monitor + telewizor a w opcjach który ma być główny to zależy co robię ;] Na ogół główny jest monitor ale jak chce się grać itp.. trzeba zmienić aby główny był tv ;]