Podłączenie telewizora Firmy Samsung pod komputer

Witam!

A więc tak jak w temacie chodzi mi o podłączenie telewizora Samsung pod komputer stacjonarny, jaki kabel muszę posiadać i czy muszę coś zmieniać w komputerze w opcjach grafiki. Znalazłem w instrukcji coś takie: Tryb wyświetlania ( sygnału D-Sub i HDMI/DVI ) Optymalna rozdzielczość to 1360 x 768 60 Hz.

Jakie złącza ma telewizor i jakie ma karta graficzna? Najlepiej zrób zdjęcie.

na karcie mam dwa szerokie wejścia na monitor nie te normalne, a na telewizorze HDMI, EURO i te Czincze (nie wiem jak to się pisze. ). :wink:

Może podaj jaki masz model tv.

Samsung LE32C450.

Rozumiem że w karcie graficznej masz złącze dvi (takie: http://zedomax.com/blog/wp-content/uplo … 09/dvi.jpg)

Z tego co wyczytałem w necie to twój tv ma i złącza hdmi i dsub więc możesz użyć kabla dvi->dsub lub dvi->hdmi.

Osobiście mam podłączone kablem dvi->hdmi i takie połączenie ci polecam bo daje (przynajmniej teoretycznie) wyższą jakość obrazu (mam kabel 10m i nie mam żadnych strat jakości ani zakłóceń).

tak zgadza się. hm no to będę musiał zainwestować w taki kabel, a jeszcze co do rozdzielczości to przed połączeniem komputera z tv należy ją zmienić ?

Jaką masz kartę graficzną, nvidia, ati?

Nivida 9600 GSO

Kup DVI-HDMI, będzie lepsza jakość i prawdopodobnie tańsze (bo nie trzeba konwertować analogu na cyfrę).

Ok. Dzięki dzięki za pomoc ;))

Dodane 13.10.2010 (Śr) 20:48

Ok. Dzięki dzięki za pomoc ;))

Dodane 13.10.2010 (Śr) 20:48

Ok. Dzięki dzięki za pomoc ;))

Ok, też mam nvidię więc powiem ci z własnego doświadczenia.

Najlepiej jest ustawić tryb DualView (ten tryb faje ci 2 niezależne ekrany), jak podłączysz to będziesz mógł wybrać tryb w sterowniku.

W tym trybie możesz ustawiać rozdzielczość dla każdego ekranu niezależnie (zwłaszcza przydatne gdy jeden monitor jest 4:3 a drugi 16:9), wszystkie ikony i pasek start są wtedy na jednym z ekranów który jest ustawiony jako główny (zresztą na drugim też możesz sobie umieścić ikony).

Wadą tego jest że czasem niektóre okna programów czy komunikatów pojawiają się na tym drugim ekranie ale jest to dość rzadkie zjawisko.

Dodane 13.10.2010 (Śr) 20:57

Kpc21 , tańsze to raczej nie będzie bo przy użyciu kabla dvi->dsub to karta graficzna się przełącza na nadawanie analogowego sygnału.

Nawet obawiam się że może być droższe bo kable cyfrowe są ogólnie droższe niż analogowe (mój 10m kabel hdmi kosztował mnie ponad 60zł przy czym miałem do wyboru albo ten 10m albo w podobnej cenie 5m hdmi) ale i tak warto hdmi nie będzie straty jakości.