Podłączenie telewizora LCD do komputera

Witam. W niedługim czasie zamierzam kupić telewizor LCD Sony KDL-32EX500. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób go podłączyć do komputera z grafiką Sapphire ATI Radeon HD4730. Jaki kabel będzie potrzebny, aby obraz był możliwie jak najlepszy?

Jeżeli model karty posiada natywne wyjście HDMI, to wystarczy nawet najtańszy kabel HDMI. Po podłączeniu do TV otrzymasz najlepszej jakości obraz i dźwięk. Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto przepłacać za markowe kable.

telewizor z kartą połączysz kablem HDMI

Ja podłączam HDMI. Ewentualnie DVI bądź d-sub. Masz tutaj spory wybór. Zgodzę się z kolegami HDMI daje najlepszą jakość :slight_smile:

Dodatkowo powiem że złącze d-sub i dvi nie przesyła dźwięku, tylko hdmi moze przesyłać dzwiek…

Aha, no to bardzo fajnie. Jeszcze tylko pytanko. Czy w tym miejscu należy podłączyć ten kabelek do kompa?

Tak, tam, HDMI

…ale musisz mieć odpowiednią przejściówkę na hdmi z dvi lub specjalny kabel DVI-hdmi. To co podałeś na zdjęciu to jest wyjście cyfrowe DVI

1674103772

lub

1670024715

jeśli masz wyjście HDMI w komputerze to należy kupić kabelek HDMI-HDMI. Bez sensu jest kupowanie przejściówek, jeśli w komputerze NIE MASZ HDMI, kup kabel DVI-DVI

tymek_85 , Przecież na zdjęciu jest normalny hdmi po prawej stronie… o.O

masz rację - forum zjadło mi prawą część zdjęcia :slight_smile:

najlepsze rozwiązanie to po prostu kabel hdmi-hdmi z męskimi końcówkami

Ok, dzięki wszystkim za pomoc :smiley: