Podłączenie tunera tv do dekodera polsatu pomocy

Cześć mam tuner AVACS SMART TV instalacja szła bezproblemowo. Gdy podłączam zwykłą antenę od np TVP1 lub TVP2 to mam obraz w kompie dobrej jakości i moge zgrać sobie audycję na komputer bez większych problemów. Ale gdy podłaczam dekoder to tuner nie wykrywa mi żadnego kanału???

Proszę pomóżcie czasu mam nie wiele a musze cos w sobote zgrać.

A wygląda to tak"

  • kabel z satelity jest podłaczony do dekodera polsatu, a dekoder eurozłączem połaczony jest z telewizorem.

  • tuner TV chce połaczyć z dekoderem wejściem gdzie w instrukcji pisze, że służy do połaczenia dodatkowego odbiornika. Nie mam innej koncepcji. Bede wdzieczny za pomoc.

przeciesz sygnal z dekodera jest cyfrowy a nie analogowy!!

Witam , w opcjach karty TV jest możliwość wyboru źródła sygnału , jeśli odbierasz stacje naziemne to źródłem tym jest tuner na karcie , jeśli chcesz podłączyć zewnętrzny sygnał w opcjach zaznacz wejście chinch /composite/ lub jakoś tak się to nazywa . powodzenia

ps. L.B.G sygnał cyfrowy a telewizor analogowy ?

nie rozumiem o co ci chodzi??

jak nie rozumiesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd , sygnał z satelity do dekodera jest cyfrowy a z dekodera do telewizora analogowy :o

To w takim razie jak to podłączyć próbowałem na wszystkie sposoby i nadal tuner TV w kompie nic nie odbiera. Z tego co widziałem w opcjach tunera nie ma wyboru sygnału (analogowy, cyfrowy).

Nie wybór między cyfrowy a analogowy tylko tuner-composite

poszukaj dobrze w instrukcji , musi być o wyborze źródła sygnału

w tych programach niestety nie ma zadnych zaawansowanych funkcji nie wiem gdzie szukać.

do tunera mam dwa programy:

InterVideo WinDVR

MpegTV Station PCITV

Na temat sygnału nic nie znalazłem albo nie wim gdzie szukać

a nie lepiej podlaczys ci poprzez ten kabel ktory podlaczasz do telewizora + jakas przejsciowka euro-s-video i rozdzielacz??

Cześć , jak dobrze rozszyfrowuję nazwę pierwszego z podanych programów to brzmi ona tak : intervideo win digital video recorder czyli program robiący z twego kompa cyfrowy magnetowid i to w nim musi byś wybór źródła sygnału , rzeczą oczywistą jest , że na monitorze pojawi się kanał telewizyjny który jest aktualnie ustawiany na dekoderze polsatu

ps

zainstaluj skype to pogadamy na żywo

poszukałem i znalazłem coś takiego jedno z okien programu nazywa się Device /urządzenie/ a w nim Source /źródło/ i to chyba tu należy wybrać między TV a np composite , s-video

Problem dziś rozwiązałem do odbioru na kompa z dekoderu cyfrowego uzywałem zwyklej karty telewizyjnej przeznaczonej dla sygnału analogowego. dlatego u mnie zwykla naziemna antena działała a u kumpla kablówka.

Ten tuner nie jest przeznaczony do odbioru sygnalu cyfrowego z satelity nic z tego nie bedzie. A tak chciałem nagrać koncert Jean Michela Jarre;a z Maroka :cry:

I tu się mylisz , skoro ma wejście video to można na nie podać sygnał z dowolnego źródła i zapisać na dysku , ale skoro się poddajesz to pa Jarre , ja bym go nagrał na twardziela . Zostaje tylko kwestia podania sygnału audio z tunera sat na kartę dźwiękową i po ptakach

Wiesz co wysle ci fotki jak to wygląda i mi powiesz jak podłaczyć ok

Złączono Posta : 15.12.2006 (Pią) 18:32

Oto foty:

9108bd966a48c693m.jpgfca76886dde2944am.jpg9e8e92519158f758m.jpg

Złączono Posta : 15.12.2006 (Pią) 18:52

proszę powiedzcie jak to podłaczyć żeby zgrac obraz na kompa

Złączono Posta : 15.12.2006 (Pią) 19:15

A tak wygląda TV

6edfa1ecd612035cm.jpg423627e8509ffe36m.jpg

Napisałem Ci pogadajmy na Skyp-ie , a tak to się będzie trudno dogadać . Potrzebujesz kabel może trochę nietypowy , z jednej strony euro z drugiej wtyk chinch-video i jack 3,5 mm stereo , Wtyk chinch wpinasz w żółte gniazdo na karcie TV a jack do gniazda karty dzwiękowej tam gdzie masz teraz wpięty przewód z karty TV potem robisz to co opisałem wcześniej “poszukałem i znalazłem coś takiego jedno z okien programu nazywa się Device /urządzenie/ a w nim Source /źródło/ i to chyba tu należy wybrać między TV a np composite , s-video” na dekoderze polsatu ustawiasz program na którym ma być koncert Jean-a i klikasz w programie na zapis /rec/ Dlaczego kabel może być nietypowy , nie spotkałem się z takim , można kupić euro na 3 x chinch 1-video , 2 audio prawy , lewy kanał i te dwa wtyki zastąpić jackiem stereo

ps

są przejściówki gniazdo chinch x2 na jack stereo 3,5 mm , nie trzeba w takim przypadku nic lutować , w przejściówkę wpinasz kabel z białą i czerwoną wtyczką a w kartę TV żółtą

czyli ten kabel załatwił by sprawe:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_9119.html