Podłączenie tv do laptopa


(Cionekmarcin) #1

Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu więc wybaczcie, mój problem polega na tym że chciałbym połączyć tv z laptopem, oba sprzęty są z samsunga, tv jest smart tv, chciałbym aby na laptopie pojawił się obraz z tv, tzn. jeśli połączę laptop z tv żeby np. móc oglądać jakiś dowolny kanał, albo też np. jeśli podłączę do tv video żeby móc to oglądać na laptopie, więc jak to zrobić?


(KAZDAN63) #2

Rozróżniasz wyjście od wejścia (input , output) ? Co jest w laptopie i TV ?


(Cionekmarcin) #3

nie za bardzo właśnie


(Longhorn2009) #4

W laptopie masz tylko wyjścia wideo, więc z obrazem puszczonym z lapka na TV nie będzie problemu, możesz wykorzystać np. HDMI czy widi gdy masz kompatybilne sprzęty.

W drugą stronę już gorzej.


(KAZDAN63) #5

TV oferuje w zasadzie tylko wyjścia audio analogowe : cinch (stereo) lub cyfrowe : SPDIF lub HDMI 1.4 - ARC przeznaczone aby podłączyć dźwięk do wielokanałowego wzmacniacza audio (DD , DD+ , DTS) .


(Cionekmarcin) #6

pytam oto bo znalazłem na necie filmik tutaj link http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-przegrac-kasete-vhs-na-dvd          o zgrywaniu kaset na dvd i też bym chciał tak zrobić, albo drugi filmik 

 z tym że do tego pierwszego filmiku wszystkie kable już kupiłem, co o tym myślicie?

(Longhorn2009) #7

Musiałbyś mieć karte wideo lub tzw grabber.


(Cionekmarcin) #8

i jak będę miał jedno lub drugie to wtedy zgram te kasety na dysk?


(Longhorn2009) #9

Tak, choć jeśli tych nagrań masz niewiele to korzystniej możesz wyjść korzystając z usług firm, które oferują tego typu zgrywanie nagrań.


(Cionekmarcin) #10

a możecie polecić jakiś konkretny grabber? Właśnie mam troche tych kaset więc to i tak by mnie taniej wyniosło