Podłączenie TV pod kompa - trzeszczy dźwięk

(adam749) #1

Podłączyłem sobie dźwięk z telewizora pod komputer i jak wezmę vol. powyżej 15 (skala do 100) to zaczynają głośniki trzeszczeć. Jak podłączę nie pod PC, tylko odrazu pod głośniki to można w kosmos odlecieć :smiley: :D, znaczy nic nie trzeszczy.

Co prawda kabel własnej roboty, ale j/w napisałem nie trzeszczy jak się podłączy bezpośrednio pod Geniusy.

Pewnie to wina zintegrowanej dźwiękówki, ale czy jak kupie coś porządnego (mam namyśli coś z serii X-Fi) to problem zniknie, bo niezamierzam wydać ok 200zł na kartę i nic się nie poprawi??

Aha jak by się ktoś pytał pod co jest podłączone w TV to nie pod słuchawki tylko sygnał idzie z kabli od głośników w TV, znaczy jak podgłaśniam/ściszam to wszystkie głośniki, a nie tylko te w TV.

A w PC podłączone jest pod wejście liniowe.

Dzięki za odpowiedzi!

(Adam Bialek) #2

Za silny sygnał z TV. Na każdej karcie tak będzie.

(adam749) #3

No ale jak sygnał nie idzie przez komputer, tylko odrazu do głośników to i mogę wziąć na 100 i nie trzeszczy.

(Eidems) #4

zamień kabelki na karcie

(adam749) #5

Jakie kabelki i co zamienić?

(Eidems) #6

jak ja mam karte to od karty tele. trzeba podłączyć do karty dźwiękowej w kompie i git

(adam749) #7

Eidems , pisz zrozumialej. Jak mam podłączyć dźwięk pod kartę TV jak jej nie mam?

Właśnie tak mam.

(Eidems) #8

aha to sorry, pomyliło mi się