Podłączenie tv satelitarnej do komputera


(Adamsubzero) #1

Witam. Na dniach będę zamawiać telewizję satelitarną w n lub Cyfrowym Polsacie. Problem polega na tym, że potrzebuję połączyć 2 telewizory i komputer. Moje pytanie brzmi, co potrzebuję do podłączenia 2 telewizorów oraz komputera, na co mam zwracać uwagę, jakieś wtyczki itp.? Dziękuję z góry


(scripter1) #2

Rozumiem że chcesz móc na każdym oglądać co innego.

W takim wypadku to przede wszystkim musisz mieć wykupiony tzw multiroom lub zwyczajnie dodatkową kartę kliencką z osobnym abonamentem, można się też pokusić o tzw. splitter karty klienckiej ale obawiam się że używanie czegoś takiego jest naruszaniem regulaminu usługi (i chyba bywają z nimi problemy).

Jak już będziesz to miał z głowy to potrzebujesz do drugiego tv drugi dekoder (chyba że ma on w sobie dekoder DVB-S i miejsce na kartę kliencką; czasem jest potrzebny moduł CAM na kartę kliencką o ile tv ma wejście na taki moduł).

Co do komputera to sprawa ma się podobnie jak z 2 tv tylko że zamiast dodatkowego dekodera potrzebujesz kartę tv z obsługą DVB-S i wejściem na kartę kliencką (+ jeszcze jedną oczywiście kartę kliencką lub jeszcze jeden odbiornik splittera).

A jeśli chcesz jedynie móc wyświetlać na dany program (jeden i ten sam) na 2 tv i kompie naraz to sprawa jest troszkę prostsza.

W takim wypadku wystarczy te tv i kompa podłączyć odpowiednimi kablami równolegle pod wyjścia obrazu i dźwięku z dekodera (w kompie musisz mieć kartę tv lub kartę graficzną z wejściem TV IN lub złączem vivo).