Podłączenie wielu komputerów (granie przez LAN)

Witam! w jaki sposób i jakim najmniejszym kosztem zrobić tak, aby połaczyć ze sobą(lub niekoniecznie jeśli jest to zbędne) wiele komputerów tak, aby można było grać na nich przez LAN?. Od paru miesięcy zastanawiamy się z kolegami aby się spotkać, każdy przyniósłby swój komputer i byśmy pograli w CoD’a, CS lub coś w tym stylu, ale nie wiemy w jaki sposób to zrobić. Może jeden komputer byłby serwerem, a inne podłączone do niego kablem, tylko skąd w kompie minimum 5 wejść na te kable?:/… a może jakiś tani modem czy coś w tym stylu , do którego zostaną podpięte wszystkie kabelki od każdego kompa po kolei?

P.S. , ktoś mi mówił o takim urządzeniu jak switch(czy coś w tym stylu), ale nie mam najmniejszego pojęcia jak to wygląda ani jak z tego korzystać

z góry dzięki za pomoc.

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien … Szukaj&lr=

i t wystarczy mieć do każdego kompa ten kabel jak do LAN’u i po prostu każdego kompa podłączyć do tego switcha tak?

Tak :slight_smile: Powodzenia

a mógłby mi ktoś polecić jakiś tani switch?

Aha i jeszcze jedno pytanie. Ten switch jest takim pośrednikiem między kompami tak? czy może chodzi o to, że podłanczamy switch do jednego kompa, a resztę do tego switcha i wtedy jeden z kompów jest serwerem?

P.S. potrzebuję switcha na minimum 6 kompów

Switch posiada od kilku do kilkudziesięciu wyjść RJ-45. Przykładowo ja używam Switcha firmy Asus i nie mam z nim żadnego problemu

Przykładowy dla ciebie to Asus GigaX1008, 8x 10/100Mbps (RJ45) z ośmioma wejściami.

Co do podłączenia to wszystkie komputery podpinacie do switcha. proponuję ręczna konfigurację adresów IP

Pierwszy komputer adres IP 192.168.0.1

Drugi komputer adres 192.168.0.2 itd

Wszystkie z maską 255.255.255.0

Nie ustawiajcie bramki ani DNSa. Aha - może ustawcie wszyscy tą samą grupę roboczą.

Co do połączenia w grze to jeżeli zezwala ona na lokalną grę to pewnie jeden z komputerów będzie rządzący a reszta będzie podporządkowana - ale tego dokładnie to już nie wiem.