Podłączenie wieży do komputera

Cześć. Mam podłączoną wieżę do komputera. Kiedyś kolega coś robił w głośności, że były inne dźwięki takie lepsze, a ja nie wiem jak to się robi. Czy możecie mi powiedziec jak moge ustawic zeby byl jak nalepszy dzwiek? Czekam na wasze odpowiedzi!

Jeśli masz podłączoną wieżę pod kompa, to tylko możesz to zrobić, podłączając ją pod wyjście audio z karty dźwiękowej (Line-Out; zielone). Tu raczej dużych możliwości do “poprawy” dźwięku nie masz :smiley:

To już zależy od sprzętu jaki masz, czyli od karty dźwiękowej.

Nie napisałeś o jakie Ci chodzi dźwięki? Czy chodzi Ci o dźwięki systemu Windows czy o słuchanie np: muzyki z kompa? Jeśli chodzi o muzykę, to zależy od użytego playera i dodatków do niego. Pomijam już rodzaj odtwarzanych plików :slight_smile: Dużo większe możliwości “poprawy” dźwięku masz zapewne w ustawieniach wieży, bo przy wyjściu audio z kompa, jak pisałem, nie ma dużych możliwości :smiley:

Korektor graficzny w winampie :wink:

troche opcji oferuje jeszcze plyta z chipsetem nvidia nforce :wink:

sam mam podpieta wieze po kompa, od zawsze wsumie :slight_smile: i komp jedynie wzmacnia kilka dzwieków, jednak możliwości wieży decyduja o końcowym efekcie (moje - surround, dbfb,groove, tryb odtwarzania, pora dnia odtwarzania itp)

ja mam za to pytanko z innej cbeczki, jak wykorzystac wyjscie SPDIF??

mam dwa takie in/out? i jak to sobie mozna zagospodarowac?

Kompem dużo nie poprawisz:) Mi się dzwięk poprawił jak się przesiadłem z jakiejś miniwiezy sony mhc-rg40 bodajrze na wzmacniacz pionner porównania nie ma.