Podłączenie zasilacza,problem z wtyczką 20 pin

Kupiłam zasilacz ATX Tracer 4life/400W w ProLine ( nie wiem czy jest dobry?), montuję go w kompie koleżanki i mam pytanie - wtyczka 20-to pinowa ma jedno wejście puste, wyglada to tak jakby nie był tam podłączony kabelek, nie wiem czy tak ma być, czy to jakiś wybrak? Poza tym nie ma na płycie (Epox EP-8K9A7I) wejścia na 4-pinowe złącze +12V. Odłaczyłam stary zasilacz i również nie widzę nic takiego.

niestety nie jest dobry, oby komputer koleżanki nie był zbyt wymagający,…

norma w nowych zasilaczach

jeżeli nie ma to znak, że komputer pobiera prąd z linii +5V w celu zasilania proca… i pozostałych komponentów (poza kartą graficzną, jeśli ma swoje zasilanie to z linii +12V).

Nie wiem czy można zwrócić zasilacz do sklepu (dziś kupiony), jeśli jest do niczego to go nie chcę. Zapłaciłam 99 zł, a już po zakupie sprawdzalam na Allegro i znalazłam za chyba 51 zł taki sam, ale koleżance się śpieszyło i taki efekt.

Mogę kupić taki,

http://www.allegro.pl/item319854216_for … iller.html

akurat mam tę firmę w moim mieście i nie trzeba czekać na przesyłkę, ale nie wiem czy jest lepszy? Czy może też Fortron, ale 400W?

Proszę jakiś konkretny polecić, z tym, że dojdzie jeszcze RAM 1 GB,stacja dysków DVD i być może drugi dysk twardy.

Parametry komputera aktualne są takie:

Płyta główna: 

			Typ procesora AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+ 

			Nazwa płyty głównej Epox EP-8K9A7I (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN) 

			Mikroukład płyty głównej VIA VT8377A Apollo KT400A 

			Pamięć fizyczna 256 MB (PC3200 DDR SDRAM) 

			Typ BIOS'u Award (01/08/04)


Ekran: 

			Karta wideo GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 MB) 

			Karta wideo NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (Microsoft Corporation) (64 MB) 

			Akcelerator 3D nVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X 

			Monitor Samsung SyncMaster 703DF(X)/753DF(X)/783DF(X)/MagicSyncMaster CD173A(T) [17" CRT] (HVDWC03777)


Multimedia: 

			Karta dźwiękowa Realtek ALC655 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Dysk fizyczny SAMSUNG SP0802N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) 

			Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-ROM GDR8162B (16x/48x DVD-ROM)

FORTRON FSP350-60MDN (którego podałaś), bądź

FORTRON FSP400-60PFN - silna linia +5V (40A)

Używanego nie chcę. Ten, który kupiłam ma gwarancję na 2 lata, Fortron tylko na 6 miesięcy… więc czegoś tu nie rozumiem. Konfig kompa widać jaki jest, to może ten ATX Tracer 4life/400W wystarczy? Szczerze mówiąc, to wolałabym dla św. spokoju zamontować ten, który mam, chyba go szlag od razu nie trafi, skoro dają 2-letnią gwarancję? Nie wiem też czy sklep zwróci mi kasę?

To tylko tak jest napisane, że używany.

Mam ten sam zasilacz, od tego samego sprzedającego. Zasilacz - nówka, żadnych śladów używania - pachniał nowością, z tym, że nie był zapakowany w oryginalne pudełko, tylko po jakimś Chieftecu.

Mam go już rok i żadnych problemów :slight_smile:

Może wystarczy.

Mogłaś wcześniej zapytać na Forum o zasilacz dla tej konfiguracji. na pewni nikt tego Tracera by nie doradził.

Jeżeli zasilacz się spali, to wymienią na nowy, albo oddadzą pieniądze. A co będzie, jeżeli ten Tracer pociągnie za sobą np. płytę główną, bądź inne podzespoły ? Nikt Ci pieniędzy za to nie odda.

Ok, dzięki, to mnie utwierdziłeś w przekonaniu, że mam go jednak oddać. Chyba kasę dostanę? Co mam powiedzieć “fachowo”, żeby mnie nie zbyli, że dlaczego oddaję?

poproś o wymianę za dopłatą na inny mocniejszy model, argumentując, że po podłączeniu tego komputer notorycznie zawiesza się na zakupionym, a w między czasie pożyczyłaś od znajomego chiefteca 450W i na nim jest wszystko ok. trochę ściemy i na pewno przyjmie owego gruza.