Podłącznie routera

Witam,

kupiłam router Pentagram P 6371 i chcę połączyć dwa komputery z systemem XP. Dostawcą internetu jest Lnet i usługa dostarczana jest przez kabel. Zaprogramowałam router, sprawdziłem pingi wszystko powinno działać, a na żadnym kompie neta nie ma :evil: Mam przydzielony adres IP do karty sieciowej. Co muszę jeszcze zmienić żeby wszystko działało?

proszę o pomoc

**************************

Co się dzieje na komputerach po podpięciu skrętki? Komputery otrzymują IP i są połączone z routerem? Kabel z Internetem jest wpięty w odpowiednie gniazdo w routerze (czyt. w port WAN)?

*********************

Komputery oba podpięte na kablu ?

Jak sprawdzałaś/eś pingi, połączenie było rozumiem a czy na oby dwóch komputerach ?

Jakiś anty wir z firewallem ?

Gdy podepniesz jeden komp net jest ?

wpisz w pasek adresu 192.168.0.1 i powiedz co widzisz ?

Czy przypadkiem twój ISP nie filtruje po adresach MAC. Jeśli się nie mylę to router może nie łączyć się w ogóle z netem, bo jego MAC nie jest dodany do filtru u ISP ale mogę się mylić :slight_smile:

Tak poza tym sprawdź czy masz włączone w routerze przydzielanie IP przez DHCP i reguły w zaporze ogniowej.

Pozdrawiam!

Tak pingi sprawdzałem w obu kompach i wszystko działało ale neta nie było…

Co do filtrów to sprawdziłem to, włączyłem filtr, wpisałem adresy MAC obu kart sieciowych podpiętych pod router ale to nic nie dało. Tak IP jest przydzielone przez DHCP i w zaporze też ustawiłem by filtrował adresy IP, wpisałem oba przypisane adresy IP do lisy i nie zezwoliłem innym IP na dostęp ale nadla neta nie ma na żadnym kompie…;/

Chodziło mi o to, że twój dostawca usług internetowych zapewne filtruje karty sieciowe po adresach MAC a router również posiada MAC i dlatego może on być blokowany przez twojego ISP , stąd router może nie mieć w ogóle dostępu do neta i każdy komp podłączony do routera nie będzie miał neta w takim wypadku. Niestety kłania się czytanie z uwagą i ze zrozumieniem. Sprawdź to o czym pisałem i piszę w chwili obecnej.

Pozdrawiam!

Aha dziękuję za odpowiedz,

temat można zamknąć