Podłączony iPod do kompa, USB, Norton Ghost 10.0


(Mello) #1

Jest taka sprawa, że jak mam podłączonego iPod'a do kompa, i ponownie uruchomie komputer a iPod zostanie podłączony to przy włączaniu kompa zatrzymuje się i dalej nie idzie, jak wyciągne wtyczkę USB z gniazdka to już dajel leci z włączaniem. Teraz chce zrobić sobie obraz całego systemu programem Norton Ghost ale właśnie zapisać ten obraz na iPod'zie i właśnie się zastanawiam, jak to pójdzie w tym środowisku Symantec Recovery Environment.

Czy ktoś przywracał system Norton Ghost, ale punkt przywracania miał na przenośmym dysku USB, jak się zachowuje środowisko Symantec Recovery Environment.


(Dimatheus) #2

Witaj !!


(Mello) #3

A jak to jest z tym przywracaniem, jak ma się punkt przywracania na dysku zewnętrznym, jak to wygląda, czyli co robisz po kolei! Najpierw podłączasz przenośny dysk USB później włączasz środowisko Symantec Recovery Environment, czy później podłączasz zewnętrzny dysk jak już jest w Symantec Recovery Environment i dajesz na znajdź punkty przywracania?! Z góry dziękuję za odpowiedź!


(Dimatheus) #4

Hey !!


(Mello) #5

Właśnie o to mnie chodziło. Dziękuję

Mam jeszcze jedno pytanie jak juz przywróci komp z punktu który jest na zewnętrznym dysku to Ghost ponownie uruchomi komp automatycznie i to czy jak już bedzie startował ponownie mogę już odłączyć zewnętrzny dysk!


(Dimatheus) #6

Hey !!


(Mello) #7

Ok. Thank You! Przywracałam już system Ghost'em, ale nie z dysku zewnętrznego. I stąd te pytania! Jeszcze raz bardzo dziękuję! Pozdrawiam

Złączono Posta : 23.11.2006 (Czw) 7:24

Dimatheus Mam jeszcze jedno pytanie! Chce zrobioć tylko raz punkt przywracania nowego systemu! Jak to mam zrobić


(Dimatheus) #8

Witaj !!


(Mello) #9

Dimatheus Czytałam w indtrukcji że jest taka opcja że wykona tylko jeden raz kopie zapasową! Mam dwie partycje. Ale chce zrobić na dysku przenośnym kopie zapasową! Poczytam jeszcze raz instrukcję Norton Ghost. Już zaistalowałam biblioteke Microsoft .NET Framework 2.0 teraz będę instalować Norton Ghost! Pisze że przy instalacji podłączyć zewnętrzny dysk.

Złączono Posta : 23.11.2006 (Czw) 20:01

Dimatheus jak chce zrobić tylko kopię na przenośnym dysku to czy dysk c i d będzie chroniony i czy kopia utworzy się na te dwa dyski czy trzeba pojedyńczo robić kopie dysku c i d ?


(Dimatheus) #10

Hey, hey !!


(Mello) #11

Dimatheus Norton Ghost zrobił mi kopie zapasową odrazu dwóch dysków c i d i przy przywracaniu w środowisku Symantec Recovery Environment przywraca od razu dysk c i d.

Tylko miałam na początku problemy bo Norton Ghost w środowisku Symantec Recovery Environment nie wykrywał mojego dysku przenośnego mysłałam no to pięknie. Ale właśnie jak jest podłączony iPod do komputera, wogóle rozruch nie idzie, dobiero jak rozłącze iPod'a z kompa to się normalnie włącza. Dobrze że wyczytałam w instrukcji że jak się już ładuje środowisko Symantec Recovery Environment i brakuje sterowników (bo nie wykrywa z iPod'a) nacisnełam F6 pobrał mi sterownik i pięknie się załadował i wykrył mi dysk zewnętrzny, więc mogę spokojnie przywracać system z zewnętrznego dysku. Dziękuję tobie za wskazówki dotyczące Norton Ghost. Pozdrawiam.


(Dimatheus) #12

Hey, hey !!


(Mello) #13

Dimatheus Bardzo sie cieszę, że spokojnie moge przywracać system z dysku przenośnego, a już mysłałam, że sie nie uda, no to jest dziwne że jak mam podłączony iPod'a do kompa i startuje to zatrzymuje start w kompie. Dobrze, że problem z tym rozwiązałam, no i od razu można wykonać obraz wszystkich dysków.