Podmiana ważnych plików systemowych

mam takie pytanko… zassałem sobie ładnego thema pod viste i tam są do podmiany także pliki typu explorer.exe czy shell32.dll i takie tam… jak wiadomo są ono silnie chronione… wpadłem na taki pomysł, iż przejme je na własność, a potem zmienie im rozszeżenie i podmienie… i tutaj było już nie miło, ponieważ jak zmiłem rozszeżenie plikowi shell32.dll na jakoś .ccsw (xD) to potem tego nowego już nie mogłem “wpakować do system 32”… explorer.exe już nawet nie próbowałem…skończyło się na niemożliwości uruchomienis windowsa i podmiany pliku na orginalny z pod winpe 2.0 i to też za którymś razem…

tak więc jak bezpiecznie podmieniać takie jakby ważne pliki systemowe najlpiej z poziomu odpalonego windowsa??

A próbowałeś podmieniać te pliki właśnie z WinPE? Tylko zamiast zmieniać rozszerzenie, przekopiuj oryginały do nowego folderu. No a później podmień na nowe.

nie próbowałem z winpe, bo nie mam za bardzo zaufania do kopiowania takich plików z cmd czy notatnika… wole normalnie pod windowsem

Spróbuj Unlockerem

http://www.google.pl/search?q=Unlocker& … =firefox-a

tego też próbowałem, o dziwo nie wykrywa żadnych powiązań… a przy okazji pardzo fajny porgram…

Cześć, miałem tego thema ;C

Pobrałem, podmieniłem i kom przez 3 dni chodził dobrze, a 4 się wysypał i już nie włączył ;/

Po podmianie było odczuwalne zwolnienie systemu, ale się nie przejmowałem :slight_smile: i teraz mam :slight_smile:

Wgrałem od nowa i teraz już chodzi jak burza, więc nie radze instalować themesów, które potrzebują podmiany shell32.ddl i explorera !

Pozdrawiam

Też tak miałem, a jesteś właścicielem pliku i czy masz uprawienia, bo u mnie nie dało rady dostać się do pliku beż jego przyjęcia, a tak przy okazji to najlepiej pod Linuxem :smiley: .

Dragonn dobrze mówi. Ściągnij np. Ubuntu i uruchom w trybie Live! (bez instalacji) i wtedy wszystko bez problemu podmienisz :slight_smile: