Podmianka wentyla w chłodzeniu proca

Witam! Chciałem sie zapytać czy mogę zrobić taką podmiankę a mianowicie z chłodzenia boxowego Athlon 3200+ Orleans podmienić wentylator na taki: http://www.allegro.pl/item194547194_arc … db_fv.html

?

hmm a nie kupujesz całego coolera tylko sam wiatrak? ;> zależy jaki masz rozmiar radiatora :stuck_out_tongue:

ten matermistor więc będzie sam regulował swoją prędkość.

jak Ci się uda to możesz. Jaki rozmiar ma radiator bo może większy lepiej nałożyć.

Chodzi o to że sie boje czy nic nie spieprzy się przez tą wymianke. Jeżeli jest takie ryzyko to wole jednak całe chłodzenie zmienić. Jak sądzicie?

odkręcasz stary przykręcasz nowy.

jak chodzi głównie o ciszę to można spróbować.

Możesz jeszcze kombinować BOXowy + regulator obrotów.

Nowy cooler to rozwiązanie ostateczne - najdroższe.

ale za to bardzo ciche i wydajne :stuck_out_tongue:

ale ale … wentyle amd mają po 70 mm a ten w linklu ma 80 mm ;]

czaicie różnice ? :stuck_out_tongue:

to można drutami lub innymi różnymi rzeczami przyrobić do tego radiatora ja tż mam boxa i zamierzam go wymienić na jakąś 80mm

Boxy pod AM2 mają 80 mm chyba, tak wygląda na 80mm, zawsze można kupić adapter i zaczepić nawet 120mm.

np u mnie jak odpowiednio ustawi się w biose to można mięć cicho ~850-1000 rpm przy 36-8 st.

Shoutown temp 60 st

smart fan control by smart

cpu fan off 16

cpu fan start 30

cpu fan full speed 55

start pwm value 40

slope pwm 1 pwm value/ *C

Jak coś przestawiam np start wentyla od 10 st to od razu obroty skaczą do 1500-1700.

Ja u siebie przerobiłem właśnie chłodzenie boxowe bo było za głośne

więc radiator zostawiłem a wentyl od obudowy założyłem 80mm taki tylko bez PWM na druty i chodzi wreszcie cisza

Ja polecam AC 80mm x 45mm(bodajże) w każdym bądź razie wentyl wyższy niż te standardowe 25 mm. Stała prędkość 2000rpm, bardzo duża wydajność i CISZA! !!

http://www.allegro.pl/item196359460_arc … dajny.html

tylko bez regulacji obrotów (po co, skoro jest cichy). :slight_smile:

dokupić do BOXowego regulator obrotów za 7zł też będzie cicho jak potrzeba.

Sposobów jest sporo, każdy dobry - kwestia ile chcemy wydać.