Podpięcie kina domowego do komputera

Witam. Posiadam kino domowe SONY HT-IS100. Tak wyglądają wejścia/wyjścia.

SPK-SonyHT-IS100d.jpg

 

Natomiast z komputera z płyty głównej (bodajże jakaś ASrock, nie pamiętam dokładnie modelu, wychodzą 3 wyjścia JACK, oryginalnie służą bodajże za gniazdo mikrofonowe, słuchawki i 2x głośnik, jednak w ustawieniach da się wygonić mikrofon i słuchawki na panel przedni, a z tych trzech wyjść robi się 2x głośnik przód, 2x głośniki tylne oraz subwoofer i centralny. Tak miałem podpięte stare głośniki analogowe, jeden jack w jedno gniazdo, każdy kabel kończył się dwoma chinchami i to wszystko szło do subwoofera, który rozdzielał to na satelity i wszystko chodziło. Jak teraz podłączyć komputer pod to kino ze zdjęcia? Czy muszę ratować się jakąś kartą dźwiękową z wyjściem optycznym?

Dokładnie tak samo jak wcześniej, jednak będziesz miał dźwięk tylko stereo a w tym przypadku 2.1. Jeśli karta na płycie nie obsługuje w ogóle cyfrowego wyjścia (coaxial) to można się pokusić o zakup taniej karty dźwiękowej, żeby jednak wszystko szło na zestaw cyfrowo. Z grubsza nie ma to znaczenia czy podłączysz to coaxialem czy optycznym. Wtedy spokojnie możesz obsługiwać w Sony np. DTS w filmie.

Jeśli masz kartę graf z wyjściem HDMI to możesz je również wykorzystać.HDMI przesyla także audio w postaci cyfrowej !

 

Właśnie tak jest na chwilę obecną.Z karty graficznej kablem HDMI do tv i z tv optykiem do kina. Chodzi mi o to, ze w przyszłości dojdzie do tego ps3 i może telewizja. Wejść HDMI z tv mam dwa i nie wiem czy lepiej zostawić tak jak jest i dokupić jakiś rozdzielacz HDMI czy kupić kartę dźwiękową i zapiąć ja od razu optykiem do kina, chciałbym uniknąć masy kabli i jakiegoś przepinania kabli gdy bedę chciał coś innego.

Przecież możesz wpiąć wszystko do kina domowego a później do TV. Góra obrazka gniazda HDMI BD IN, DVD IN, SAT IN, Gniazdo TV OUT do tv i tyle, po jednym gnieździe 3 urządzenia, a w TV zostaje jedno wolne gniazdo.

http://pdf.crse.com/manuals/3299270212.pdf

strona 16