Podpiecie pinów do karty Asus A7V8X-X/Włączenie bez obudowy

Witajcie!

Mam problem, a mianowicie próbowałem naprawić komputer, i jak to bywa przy mnie mam problem z jego włączeniem.

Konkretniej jest to płyta główna Asus A7V8X-X - odpieta od obudowy

Czy istnieje możliwość żeby ktoś napisac mi gdzie podpiąć następujące kable [do obudowy oczywiście]

  • Power LED

  • Reset SW

  • H.D.D LED

  • M/B SW

I dwie “zwitki” po 4 kable [ponumerowane jako 1 i 2] zawierające

+5V

Ground

-D

+D

A piny w obudowie mam następujące

P led

Keylock

Speaker

PWR

Reset

SMI

M led

Próbowałem instrukcje ale po podłączeniu kabli tak jak na instrukcji oraz zasilania wiatrak nawet nie drgnal [a na pewno działa]

Jeśli tak bedzie łatwiej istnieje ewentualnosc wlaczenie płyty bez obudowy - tylko też niestety nie wiem jak…prosiłbym o pomoc.

P.S Chce doprowadzić do włączenie wszystkich podzespołow a nie tylko do zapalenia diody.

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

xanusek ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

A zasilacz włączyłeś?

Te dwie “zwitki po 4 kable” służą do podłączania USB na panelu frontowym.

Możesz przyjąć np. że w parach przewodów minus to zawsze kolor biały (lub jaśniejszy)

P led - Power LED

Keylock - to dotyczy zabezpieczenia obudowy przed otwarciem i ciebie nie interesuje

Speaker - tu podłączasz systemowy piszczyk

PWR - M/B SW

Reset - Reset SW

SMI - nie interesuje cię

M led - (???) w instrukcji (na stronie 30 pliku pdf) czegoś takiego nie ma na płycie (zapewne chodzi o Message LED), za to jest IDE LED do podłączenia HDD LED