Podpięcie PS3 do monitora 20', jest sens?

Witajcie myślę nad podpięciem PS3 do mojego monitora LG M208WA, lecz ma on tylko 20 cali i jak miałbym podłączać, to przez component, bo ten monitor nie ma HDMI i mam pytania:

  1. Czy będę mieć obraz 720p przez componenta jak mam nalepkę na monitorze “HD ready” ?

  2. Miał ktoś z was okazję grać w gry na PS3 na podobnym monitorze? Głównie chodzi mi o cale, bo nie wiem jak to będzie wyglądać. Obecnie gram na telewizorze 37 cali który też ma jedynie HD ready, i gram w salonie i napisy są trochę nieczytelne, bo telewizor jest za daleko.

czy jest sens ?

dziwne pytanie, sens zawsze jest …

a ten tv w salonie jest podpięty przez hdmi czy nie ?

Tak przez HDMI. Chodzi mi o to, czy ktoś ma podpiętą PS3 do monitora 20’ i, czy wygląda to jakoś w miarę przyzwoicie.

37" napeno nie jest hd ready, tylko HD

Istnieje taki rodzaj kabla jak HDMI-DVI, ale jak wiadomo gr na PS3 są w HD i w dodatku na BR i jeżeli gry na PS3 bęą szyfrowane w HDCP a Twój monitor nie ma HDCP to może nie być obrazu, albo zjedzie automatycznie do niższych rozdzielczości.

Jedno ale, to jest DVI->HDMI czyli wyjście z karty graficznej po DVI na wejście HDMI w tv, żeby podłączyć HDMI do monitora z wejściem DVI byłaby potrzebna odwrotna przejściówka ale takiej nie widziałem i wydaje mi się że według specyfikacji tych standardów nawet by nie miała podstaw działać.

Podłączenie ps3 bezpośrednio do monitora który nie ma żadnego wejścia typowego dla sprzętu RTV a jedynie komputerowe może nie być wykonalne.

Dodane 12.04.2011 (Wt) 13:05

Sprawdziłem, specyfikację twojego monitora i widzę że ma on złącze Component, ono będzie najlepsze w twoim przypadku żeby podłączyć ps3.

Swoją drogą na tak małym monitorku i tak raczej nie odczułbyś większej różnicy między HDMI a Component.

No pisałem przecież w 1 poście, że podłączyłbym PS3 przez component.