Podpięcię się pod moje IP

Nie wiem jak to dokładnie nazwać więc z góry przepraszam za tytuł tematu.

Moja sieć jest zabezpieczona po przez MAC’a.

Żeby do niej się podpiąć trzeba zgłaszać zmianę MAC’a lub zmienić go ręcznie dla karty.

I teraz do rzeczy:

Od poniedziałku ktoś używając mojego MAC’a podpiął się do sieci.

Internet strasznie źle mi chodził.

Mam internet 10MB/s, ale temu komuś raczej nic nie dało bo też mu na 100% źle internet chodził.

Ten ktoś podobno mój MAC mógł uzyskać przez skanowanie sieci bo fizycznego dostępu do komputera nie mógł mieć.

I teraz garść pytań:

Co mu dało podpięcie się pode mnie?

Czy on musiał być z mojej sieci (ta sama brama)?

Na AP czy routerze/serwerze był widoczny jako Twój komputer i dostawał takie łącze jakie Ty posiadasz.

Jeżeli jednak są dwa takie same IP(a tak było) to istnieje konflikt i internet wtedy po prostu chodzi jak by nie chciał.

Musiał się podpiąć pod Twoją sieć, ale nie musiał być użytkownikiem Twojej sieci.

A czy takie rzeczy da się zrobić pod Winem??

Czy musi być Linux??

Jeżeli ten “koleś” jest z Twojej sieci to takie podszywanie to PIKUŚ ^^ wystarczy głupi Angry IP scanner, poskanować :] i podszywać się po każdego po kolei kogo znajdzie(wyciągając MAC i IP jest zawsze), speedtest.net i patrzeć jakie rezultaty, przeleci tak parę x(nie zawsze wszystkie komputery właczone) i już ma w razie czegoś szybsze łącze jak będzie chciał(np. na noc).

Oczywiście MACa nie wyciągnie chyba jak ma się wymyślnego firewalla, także może pokazywać, że pod tym adresem IP nie ma żadnego komputera(brak odpowiedzi na pingi w firewallu) więc to też jest wyjście.

Narzędzia potrzebne do tego jak jest się już w sieci: Skaner(Angry IP scanner) i zmienianie MAC adressu(ja używam MacMakeUp).

Jak wydostać pakiety nie będąc w sieci to dokładnie nie wiem, bo tego nie próbowałem ale pod Windowsem też się da na 99%.

A jak ktoś się bawi jakoś lepiej w to. Zapewne ma BackTracka(dystrybucja Linuxa dla adminów do sprawdzania zabezpieczeń swoich sieci-bardziej to napisane pod akt prawny chyba jak do tego typu rzeczy). Distro ma już zainstalowane “parę” programików do tych że rzeczy i jedziesz.

Jeszcze jedna rzecz:

Ściągnąłem Angry IP scanner.

Mam dwa kompy w domu.

Po wpisaniu mojego(na ten co miałem “włamanie”) pokazuje mi MAC’a, a na drugim komputerze nie.

Na obu Windowsowska zapora, aktualizacja i ochrona jest włączona.

Oba komputery mają ten sam program Antyvirusowy (Avast w wersji Preofessional)

Czego na jednym pokazuje MAC’a, a na drugim nie??

Co polecicie aby sytuacja wyżej wymieniona nie miała więcej miejsca??