Podpięcie

(Deli Gares) #1

Podpinam się, żeby nie tworzyć nowego tematu, a sprawa dotyczy tego samego.

Do dziś miałem problem z "dostarczeniem" Internetu do nowo zakupionego routera Modecom MC-WR11 (tzn. po podłączeniu modemu do routera i połączeniu się z routerem). Okazało się, że muszę w konfiguracji routera przełączyć na wspomniany wcześniej tryb "Wireless". Tak zrobiłem i jest ok: podłączając modem od dostawcy Internetu (Multimedia) kablem do routera, a router kablem do komputera, Internet jest.

Tylko teraz następny problem, którego wcześniej (na trybach "Gateway" i "Bridge" zamiast na "Wireless") nie było: komputer nie chce połączyć się bezprzewodowo z routerem.

• karta sieci bezprzewodowej włączona, bo widzi wszystkie sieci w okolicy

• widzi też moją sieć, z którą próbuję się połączyć

Skoro widzi, to próbuję się z nią połączyć. I tu mam problem. Łączy się, łączy i łączy, aż wyskakuje błąd. "Ograniczony dostęp". Skoro router już skonfigurowany, to myślałem, że trzeba szukać w komputerze, w karcie sieciowej, lecz nie mam bladego pojęcia co mam zrobić.

Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

http://img585.imageshack.us/img585/3403/beztytuud.gif - diagnostyka Windows pokazuje takie coś

http://img710.imageshack.us/img710/8413/beztytuusj.gif - jak widać, pokazało, że nie ma możliwości połączenia się z routerem

(Agatonster) #2

Badyleq ,

Nie podpinaj się do cudzych tematów - praktyki takie skutkują Koszem.

Masz problem - załóż w odpowiednim dziale własny temat.

Wydzielono

instalacja-routera-internetu-t457800.html

(nezu) #3

Kolego zakładam, że router został połączony z modemem kablem ethernetowym podłączonym do gniazda WAN w routerze. Poza tym powinieneś włączyć DHCP w routerze, tak abyś mógł swobodnie podłączać "dowolną" ilość komputerów do routera. Następnie w sekcji wireless ustawiasz SSID czyli nazwę rozgłaszaną przez router, kanał pracy WiFi, tryb zabezpieczeń i po zatwierdzeniu tych danych powinno być ok. Poza tym router powinien pracować w trybie AP czyli w twoim przypadku Gateway.