Podrabiane płyty główne


(Gen Salvador) #1

ku przestrodze

"Od firmy DFI, znanej z produkcji wysokiej klasy płyt głównych, otrzymaliśmy informację o wykryciu na rynku produkowanych gdzieś w Chinach podrobionych produktów. Podróbki wykorzystują nazwę, logo oraz oznaczenia od lat stosowane przez DFI, co może utrudnić rozpoznanie fałszywki.

Jak poinformowano, producent nie wykrył jeszcze źródła podróbek i na razie niemożliwe jest określenie liczby podrabianych modeli płyt głównych. Najwięcej podrobionych egzemplarzy wykryto w Indonezji, lecz nie wiadomo, w jakiej liczbie i gdzie mogły jeszcze trafić. Po analizie numerów seryjnych przyjęto, że podróbek każdego modelu mogło być co najmniej kilka tysięcy sztuk, a sama "akcja" była przygotowywana od kilku miesięcy.

Jak dotąd ustalono, podrabiane były z całą pewnością modele DFI MCP73V i DFI MCP68V. Firma DFI nigdy takich płyt głównych nie miała w swojej ofercie. Dowiedzieliśmy się także, że DFI współpracuje z firmą ASUS, której płyty główne mogły być podrabiane w tej samej fabryce.

Gdy tylko dowiemy się więcej, z pewnością podzielimy się każdą informacją, która może zabezpieczyć potencjalnych nabywców podróbek. Pamiętajmy, że w przypadku produktów nieoryginalnych właściwy producent nie przyznaje żadnych praw do reklamacji czy serwisowania. "


(Sk91) #2

Jezu, jak przeczytałem słowo ASUS to aż mi ciśnienie podskoczyło :?

http://www.frazpc.pl/news/20347-Podrobi … _Indonezji