Podręcznik co sądzicie?

(Steal) #1

Moje zaawansowanie w html jest na najniszym poziomie :stuck_out_tongue: ale postarałem się zrobić podręcznik dla tych którzy chcą zacząć przygode z linuxem... Prosze o ocenienie go i wypowiedzenie się http://www.linux.k9.pl (oczywiście jeszcze nie dodałem wszystkich działów).I prosze nie oceniać mojego zaawansowania w html czy grafice tylko sam podręcznik :slight_smile:

UWAGA! PROSZE OCENIAĆ TREŚĆ A NIE GRAFIKE

(Dragonlnx) #2

3/10 za słabą czytelność

(Steal) #3

5 min. temu na ftp wżuciłem ją :stuck_out_tongue: a formatowałem teskt 2 min. teraz robie grafike :stuck_out_tongue:

(system) #4

nie czytałem dużo, ale:

• za słabą czytelność

w podręcznikach grafiki dużo nie ma więc nie będe ci dawał minusa za grafike

ale dobrze że masz dobre chęci :slight_smile:

(Steal) #5

Cygan i czas tego za dużo nie mam a grafike to mam czasmai niezła :smiley: tworze grafike :stuck_out_tongue: tylko html i inne te języki dla mnie to czarna magja ale codzienie czytam kursy :stuck_out_tongue:

(Asterisk) #6

Weź pod uwagę, do kogo zaadresowałeś swoje dzieło.

Zwłaszcza, gdy nie jest zakończone

Albo robisz coś dobrze i do końca, albo wcale :stuck_out_tongue:

(Vidia1) #7

-nazwa systemu powinna być pisana dużą literą oraz w mianowniku - Linux

-zbędne powtórzenie słowa “oraz”

-jądro jest określane mianem kernela, nazwa “Linux” tyczy się do całego systemu

Mandriv a

przede wszystkim :stuck_out_tongue:

Co ich powiało? :o

Powtarzanie wyrazów.

Powinno być zatytuowane “Instalacja Mandrivy”, ponieważ opisujesz instalcję tylko tej dystrybucji :roll:

To kilka rzeczy, które udało mi się zauważyć.

Nie oceniałam części merytorycznej.

Popracuj nad interpunkcją i stylem.

Pamiętaj, że osoby początkujące (a do takich jest zaadresowany Twój “podręcznik”) będą oceniać poziom autora głównie pod kątem zapisu.

Obserwując Twoje posty na forum, można zauważyć, że jesteś poczatkującym uzytkownikiem Linuksa, więc przypuszczam, że posiłkowałeś się jakimiś innymi publikacjami pisząc Twój poradnik - wypadałoby podać źródła z których korzystałeś

Plus za oszczędność szaty graficznej - strona szybko się ładuje i jest czytelna.

(Asterisk) #8

Czepiasz się - lepiej doceń stronę merytoryczną oceny.

Nie mówiąc już o tym, że czymś innym jest publikacja

podręcznika, a czymś innym - zwykły post :smiley:

(>Ziom<) #9

Mam dziwne wrażenie że skądś to jest skopiowane…

Może źle mi się wydaje…

Postaraj się o dłuższe i dokładniejsze opisy poszczególnych dystrybucji, Jakieś szczegolne cechy i np. “Obalanie mitów” :slight_smile: czy jakieś wstępne informacje.

Po prostu rozbudowuj :slight_smile:

(USER) #10

[quote name=>Ziom<]np. “Obalanie mitów”

(>Ziom<) #11

Obalanie mitow masz na discavery chanell o 11 :stuck_out_tongue: A tak w o g ó le//ort znasz jakies o linuxach?

(Bartekn77) #12

Prawda czy fałsz - Pogromcy mitów :smiley:

Bardzo fajne Polecam

(USER) #13

Uwielbiam Adama w pogromcach a dziś było jak manekina wystrzeliwali z działa :stuck_out_tongue:

(Asterisk) #14

Trzymajcież się tematu :evil:

(USER) #15

Chyba lepiej teraz do tego nawiazac niz zakladac nowy topic?

(Monczkin) #16

kolega chyba nie zrozumiał przesłania postu bartekn77 w nawiązaniu do posta >Ziom< - no chyba, że ja nie zrozumiałem.

Tak więc

a tematem jest