Podróż do Włoch - planowanie - jak najlepiej?


(Andrzej91) #1

Witam :slight_smile:

Wakacje niedługo, więc plany gorące. Planujemy trzyosobową wycieczkę do Włoch. Nie chodzi mi tu o zakwaterowanie, wyżywienie. Chodzi o środek transportu.

I tak:

SAMOCHÓD - najlepsze, ale mama boi się jechać tak daleko, jako jedyny kierowca.

AUTOKAR - wygodny, ale niesamowicie drogi, 560 złotych za jedną osobę w jedną stronę

SAMOLOT - najszybszy, ale oczywiście cena, jakieś 2600 za wszystkich w dwie strony i przesiadka, co najmniej jedna, chyba, że wylot z Warszawy, ale to jakieś 400 km...

Sam już nie wiem, może są jakieś nieznane mi środki transportu? :smiley:


(Grzechu90) #2

Nóżek Bozia nie dała? ;p

Jest jeszcze rower, pociąg i może jakiś prywatny przedsiębiorca organizuje wyjazdy busem...

Ale weźcie pod uwagę jakie plusy będą z posiadania samochodu na miejscu, idzie oszczędzić dużo na taksówkach/autobusach. Tylko oczywiście jeśli nie znacie bardzo dobrze tego miasta to bez jakiegoś GPS'a będzie ciężko.

Osobiście, jeśli nie lubicie się przesiadać w samolotach to radziłbym samochód.


(Blotny) #3

A pociąg?


(Andrzej91) #4

Z orientacją w tamtym miejscu nie ma problemu. Z samochodem tam na miejscu też nie... Znalazłem bilety na stronie flysiesta.pl bilety za niecałe 1500 za 3 osoby... Jak myślicie, warto pchać się w takie małe linie lotnicze? Czy lepiej lecieć z lotem?


(Piotr Szymanski) #5

Ja bym Ci radził lecieć, tzw. tanimi liniami lotniczymi. Sam leciałem do Włoch linią Wizz Air i naprawdę bardzo sobie chwalę tą linię, a jest ona niedroga (ja zapłaciłem w obie strony 300 zł z kawałkiem).


(system) #6

Według mnie najtaniej i najwygodniej będzie samochodoem, zależy ile pali też. Skoro mama sie boi to może tata lub brat? W sumie tam jeżdżą 200km/h na autostradzie, więc polakowi ciężko się przyzwyczaić...


(Andrzej91) #7

Samochód skreślamy. Ale tak, znalazłem na stronie lataj.pl, po wyszukiwaniu połączeń lot z Warszawy do Rzymu i z powrotem, liniami Alitalia za 1281 złotych. Tylko, że niżej, pod tym jest napisane, że bilety na lot na 3.07 należy zarezerwować do 14.04. Ale przy biletach na sierpień, czy wrzesień jest taka sama informacja. Rzeczywiście tak jest? Czy mogę bilety na lot Alitalią zarezerwować w 'materialnym' biurze Orbis Travel?

-- Dodane 12.04.2009 (N) 14:04 --

OK, znalazłem, można zarezerwować bilet. Czyli ta cena, która jest podana, to już cena ostateczna, tak? Jeszcze jedno pytanie, co to jest Opłata serwisowa (Transaction fee) ? Kosztuje to 150 złotych i jest doliczone do ceny biletu... Wiem, zadaję milion pytań :wink:


(system) #8

Może idź do biura podróży poprostu? Tak chyba będzie najłatwiej...


(Andrzej91) #9

I znowu... Na stronie Orbisu nie ma biura sprzedaży w Sanoku, ale jest za to dwóch 'agentów'. Czy w tym miejscu mogę dokonać rezerwacji biletów?

-- Dodane 12.04.2009 (N) 14:11 --

Może nie będę jechał na darmo, jeśli do tego biura mam 60 kilometrów? Jak ktoś wie, bardzo proszę, niech napisze, a jak nie...